بیانیه غیرحرفه ای و بی فایده پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس در اقدامی غیرحرفه ای از AFC خواست محرومیت تماشاگرانش لغو شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ پس از قطعی شدن میزبانی از تیم های عربستانی در تهران حالا یک حسرت بزرگ برای هواداران پرسپولیس وجود دارد؛ ممنوعیت حضور تماشاگران و ندیدن بازی رونالدو. باشگاه پرسپولیس در همین راستا با انتشار بیانیه ای خطاب به AFC خواهان بخشش محرومیت شده است. در این بیانیه آمده است.

پیش از هر چیز، باید از کنفدراسیون فوتبال آسیا، وزارت امور خارجه و فدراسیون فوتبال ایران در خصوص همکاری‌ها و اقدامات لازم در زمینه لغو برگزاری دیدارهای خانگی در زمین بی طرف و مجوز برگزاری مسابقات خانگی به فدراسیون های ایران عربستان داشته باشیم.

بر همین اساس، با توجه به استقبال و حضور پر شور هواداران پرسپولیس در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا طی دوره‌های گذشته و در حضور نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا و ریاست فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و افزایش سطح و کلاس بازیهای آسیایی مخصوصا در دیدار حساس و مهم دو مدعی فینال لیگ قهرمانان آسیا، بین دو تیم پرسپولیس ایران و النصر عربستان که نماینده سعودی از چهره های جهانی فوتبال نیز سود می برد، حضور پر شور هواداران می تواند رونق و جذابیت این بازی را دو چندان سازد.

دیدار پرسپولیس و النصر در ورزشگاه خالی نه تنها ارزش و عملکرد دو تیم بلکه سطح اهمیت و وقار فوتبال آسیا را کمرنگ جلوه می دهد.

بی شک، دیدار پرسپولیس ایران و النصر عربستان، رقابتی بین‌المللی در سطح قاره آسیا خواهد بود چرا که نباید بزرگترین غایب این رقابت حساس، هواداران پر شور دو تیم باشند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا با مساعدت خود در انجام بازیهای دو کشور در خانه، بر حساسیت این رقابت ها افزود و جا دارد با همکاری مضاعف، اجازه حضور هواداران را در این بازی فوق حرفه ای صادر نماید. چرا که این بازی مهم و زیبا می تواند ویترین زیبایی از فوتبال آسیا را برای جهان به نمایش بگذارد.

امیدواریم با هماهنگی و همکاری بیشتر، رشد و توسعه فوتبال آسیا را شاهد باشیم و برای بهبود هر چه بیشتر آن تلاش کنیم تا هواداران فوتبال آسیا از این رقابت های بین المللی بیشتر لذت ببرند.

باشگاه پرسپولیس هرچند با نیت خوب این کار را انجام داده اما با انتشار این بیانیه غیرحرفه ای بودنش را نشان داده است. بیانیه ای که جواب منفی به آن از همین الان مشخص است. استدلال به کار رفته توسط پرسپولیس برای بخشش محرومیت (محبوبیت رونالدو و ستاره های جهانی) به همان اندازه خنده دار است، که یک تیم بخواهد محرومیت بازیکن اخراج شده اش  به دلیل محبوب بودن و یا تاثیرگذار بودن آن بازیکن لغو شود.

می گویند فرض محال، محال نیست. برای همین فرض می کنیم ماجرا برعکس بود و پرسپولیس قرار بود با انبوهی از ستاره های بین المللی در عربستان با النصر بازی کند و تیم سعودی که از تماشاگرانش محروم بود چنین درخواستی از AFC می کرد و پذیرفته می شد. در این صورت باشگاه پرسپولیس این لغو محرومیت را بر می تابید!؟

در پایان از باشگاه پرسپولیس باید پرسید زمانی که پست موهن و بی معنا در صفحه مجازی باشگاه علیه تیم هندی منتشر شد، وقار و ابهت لیگ قهرمانان آسیا از بین نرفت!؟

 

دیدگاه تان را بنویسید