واکنش FIBA به خداحافظی مرد جادویی بسکتبال ایران

فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی ویژه به بررسی خداحافظی اسطوره ایران پرداخت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) در گزارشی نسبت به خداحافظی حامد حدادی، اسطوره و کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران واکنش نشان داد و از او به عنوان بهترین بازیکن تاریخ بسکتبال ایران یاد کرد.

فیبا نوشت: «حامد حدادی، بسکتبالیست مشهور ایرانی پس از آخرین بازی خود در جام جهانی ۲۰۲۳ که با باخت مقابل لبنان همراه بود، از تیم ملی ایران خداحافظی کرد. حدادی که از او به عنوان برترین بسکتبالیست ایرانی در تمام دوران یاد می‌شود، در همه بازی‌های ایران که در المپیک و جام جهانی برگزار شده حضور داشت و در آخرین بازی خود نیز ۱۴ امتیاز و ۸ ریباند را به ثبت رساند.

قطعا دل هم تیمی‌ها و هواداران حدادی برای حضور این اسطوره در زمین تنگ خواهد شد، زیرا او یک نیروی قوی در این ورزش در سراسر آسیا و جهان بود.

حامد حدادی آخرین جام جهانی خود را با میانگین ۱۰ امتیاز، ۶.۳ ریباند، ۳.۵ پاس گل و ۱.۶ بلاک در هر بازی به پایان رساند. او با ۳۱ بلاک شات، در رتبه پنجم بهترین بلاکرهای تاریخ این رقابت‌ها قرار گرفت.

حدادی پس از آخرین نمایش خود در زمین بسکتبال، توسط تیم حریف (لبنان) نیز مورد تجلیل قرار گرفت و آن‌ها به دوران درخشان او ادای احترام کردند. وائل اراکجی، بازیکن تیم TCL نیز در مراسم خداحافظی این اسطوره، پیراهن حدادی در تیم ملی ایران را به نشانه احترام بر تن کرده و یادگاری نگه داشت.»

 

دیدگاه تان را بنویسید