جی پلاس

ادامه قدرت نمایی ژاپن در جام جهانی زنان/ صعود تاریخی اسپانیا به یک چهارم نهایی

تیم فوتبال زنان ژاپن و اسپانیا با پیروزی برابر حریفانشان به یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۳ استرالیا- نیوزلند راه پیدا کردند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۳۳ شنبه صبح آغاز شد و تیم های ژاپن و اسپانیا با غلبه بر حریفانشان به دور بعد راه یافتند. 

در نخستین بازی امروز اسپانیا برابر سوییس قرار گرفت و جشنواره گل به راه انداخت. لاروخا پنج بار دروازه سوییسی که در مرحله گروهی گلی نخورده بود را باز کرد. بونماتی در دقیقه سه بازی را یک بر صفر به نفع اسپانیا کرد اما دقایقی بعد کودینا با اشتباه بد خود موجب شد نتیجه یک یک شود. او تقریبا از میانه زمین پاس رو به عقب داد و دروازه‌بان که فاصله زیادی با دروازه داشت نتوانست به توپ برسد و توپ وارد دروازه شد. 

جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۲۳

در دقیقه ۱۷ ردوندو با پاس بونماتی توانست گل دوم اسپانیا را به ثمر برساند. درخشش بونماتی ادامه داشت و او در دقیقه ۳۶ دبل کرد. گل چهارم اسپانیا را کودینا به ثمر رساند تا کمی اشتباهش جبران شود. در نیمه دوم ارموسو با پاس بونماتی توانست برای لاروخا گلزنی کند. بونماتی با دو گل و دو پاس گل بهترین بازیکن این دیدار لقب گرفت. اسپانیا با این برد برای نخستین بار توانست به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی صعود کند. 

در دیگر دیدار ژاپن به مصاف نروژ رفت ۳ و بر یک پیروز شد. ژاپن که بازی را در اختیار داشت به لطف اشتباه انگن (بازیکن نروژ) در دقیقه ۱۵ به گل رسید. با این حال نروژ در دقیقه ۲۰ با ضربه سر رایتن نتیجه را یک یک کرد. ژاپن برای نخستین بار دروازه اش در این جام باز شد. شیمیزو در دقیقه ۵۰ دوباره تیم آسیایی را پیش انداخت. در ادامه میازاوا برای تیمش گلزنی کرد. ژاپن با حفظ این نتیجه به دور بعد راه یافت. 

جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۲۳

دیدگاه تان را بنویسید