جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۲۳

صعود سوئد با تحقیر ایتالیا در روز پیروزی فرانسه

تیم فوتبال زنان سوئد با پیروزی پرگل برابر ایتالیا به یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۳ راه پیدا کرد و فرانسه توانست برزیل را شکست دهد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، شنبه سه دیدار از مرحله گروهی جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۲۳ برگزار شد و سوئد توانست با گلباران ایتالیا به یک هشتم نهایی صعود کند. همچنین فرانسه با غلبه بر برزیل نخستین بردش را در این رقابت ها جشن گرفت. 

در گروه G سوئد به مصاف ایتالیا رفت و با پنج گل حریفش را تحقیر کرد. زردپوشان از دقیقه ۳۹ تا ۱+۴۵ سه بار دروازه ایتالیا را باز کردند. آیلستد، رولفو و بلکستینیوس این گل ها را به ثمر رساندند. در دقیقه ۵۰ آیلستد دبل کرد و سومین گل سوئد را از روی ضربه کرنر به ثمر رساند. در لحظات پایانی بلومکویست این جشنواره گل را تکمیل کرد. سوئد با این برد شش امتیازی شد و در جمع ۱۶ تیم برتر جام قرار گرفت. 

جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۲۳

بازی بزرگ امروز بین فرانسه و برزیل برگزار شد و آبی ها با پیروزی ۲ بر یک چهار امتیازی شدند. فرانسه تیم برتر میدان بود و در نیمه نخست توسط لو سومه به گل رسید. برزیل در دقیقه ۵۸ با گلزنی دبینیا توانست بازی را مساوی کند. با این حال رنار در دقیقه ۸۳ گل دوم فرانسه را به ثمر رساند تا سه امتیاز به نام تیمش ثبت شود. 

جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۲۳

در دیگر دیدار گروه F جامائیکا و پاناما به مصاف هم رفتند. در دقیقه 56 آلیسون برای جامائیکا گلزنی کرد و با با همین یک گل به پایان رسید تا جامائیکا چهار امتیازی شود و در رده دوم گروهش قرار بگیرد. فرانسه نیز به مانند جامائیکا 4 امتیازی است و برزیل و پاناما 3 و بدون امتیاز هستند. جامائیکا در دیدار اول به تساوی رسیده بود و پاناما هم با شکست از زمین خارج شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید