امیر غفور و تجربه‌ای تکرار نشدنی‌اش در لیگ برتر والیبال

ستاره والیبال ایران پس از کسب اولین قهرمانی در لیگ برتر والیبال ایران گفت: قطعا یک فرد برای رسیدن به چیزهایی که هنوز به آنها نرسیده، انگیزه فراوانی دارد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس،  امیر غفور ستاره نام آشنای والیبال ایران، در سال ۱۴۰۱ با تیم شهداب یزد در لیگ برتر شرکت کرد و همراه با این تیم قهرمان شد.

غفور که فصلی فوق‌العاده را پشت سر گذاشت هم به اولین قهرمانی خود در لیگ ایران دست پیدا کرد و هم در پایان به عنوان ارزشمندترین بازیکن انتخاب شد تا نشان بدهد در دهه ۳۰ زندگی خود همچنان می‌درخشد.

امیر غفور درباره لیگ برتر والیبال و قهرمانی شهداب در این رقابت‌ها به ایسنا گفت: سال پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتیم. از هشت ماه و نیم قبل که تمرینات شهداب شروع شد، دوره بدنسازی سنگینی را طی کردیم تا قدم‌هایمان را به خوبی برداریم. شاید لیگ را خیلی خوب شروع نکردیم اما با تمام فراز و نشیب‌ها در پلی‌آف به اوج هماهنگی و اعتماد به نفس رسیدیم و توانستیم بازی‌های خیلی خوبی را از خود به نمایش بگذاریم.

او در ادامه افزود: مسابقات سنگینی را پشت سر گذاشتیم اما جا نزدیم. عقب افتادن از رقبا و بازی‌های سخت و سنگین باعث نشد تیم تسلیم شود و در فینال هم مزد زحماتمان را گرفتیم.

غفور در مورد اینکه در فصل ۱۴۰۱ آمادگی خیلی خوبی داشت، گفت: معمولا همه تیم‌ها یک دوره آماده سازی پیش فصل دارند. زمانی که در تیم ملی حضور داریم، بلافاصله بعد از مسابقات تیم ملی به بازیهای باشگاهی وارد می‌شویم. بنابراین شاید ملی‌پوشان زمان مورد نیاز برای یک دوره بدنسازی سنگین را نداشته باشند اما امسال این زمان برای من وجود داشت و با شروع تمرینات شهداب، در تیم حاضر بودم و تمرینات پیش فصل خوبی را پشت سر گذاشتم که این تاثیر خوبی در روند کاری من و سایر بازیکنان داشت.

او با بیان اینکه تنها قهرمانی در لیگ برایم مهم بود، در مورد انتخاب خود به عنوان ارزشمندترین بازیکن گفت: جز قهرمانی بقیه مسائل فرعی بود. قطعا هر کسی از کسب عنوان‌های فردی هم خوشحال می‌شود اما دغدغه فکری من نبود و فقط به قهرمانی که هدف تیم بود فکر می‌کردم.

غفور در مورد تجربه اولین قهرمانی در لیگ برتر والیبال ایران گفت: قطعا فرد برای رسیدن به چیزهایی که هنوز به آنها نرسیده، انگیزه فراوانی دارد. این قضیه شامل حال من هم می‌شد. برایم لذت بخش بود که قهرمانی لیگ ایران را حتما به دست بیاورم. خوشبختانه با زحمات کادر فنی، بازیکنان، تماشاگران و باشگاه مدیریتی یزد این اتفاق برایم افتاد.

او در مورد اینکه بعد از گذشت سال‌ها در دهه ۳۰ زندگی خود این تجربه را کسب کرده است، بیان کرد: باید شرایطی به وجود بیاید که این اتفاق خوب رقم بخورد. در این مسیر بدشانسی‌هایی هم داشتم اما برایم مهم نیست. این قهرمانی برایم خوشایند است و از اینکه تا به حال اتفاق نیفتاده بود به خودم یا کسی گله‌ای نمی‌کنم.

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید