دیدار رئیس و دبیر کمیته ملی المپیک با سفیر چین

سفیر چین در تهران با حضور در کمیته ملی المپیک با رییس و دبیر کل کمیته ملی المپیک دیدار و گفت و گو کرد .

لینک کوتاه کپی شد
جی پلاس؛ در آستانه بازیهای آسیایی هانگژو و به منظور هماهنگی های بیشتر جهت حضور کاروان ایران در این رویداد، سفیر چین در تهران با رئیس و دبیر کل کمیته ملی المپیک دیدار و گفت و گو کرد .در این دیدار محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک ،غفور کارگری رئیس کمیته پارالمپیک ،دکترسید مناف هاشمی دبیرکل و سرپرست کاروان اعزامی به هانگژو ، دکتر نصراله سجادی مشاور عالی و برخی از مدیران کمیته و چانگ هوآ سفیر چین در تهران و هیات همراه حضور داشتند .
 
برپایه این گزارش رئیس کمیته ملی المپیک ضمن ابراز خوشحالی از حضور اقای چانگ هوآ سفیر چین  در کمیته ملی المپیک ، به بازیهای آسیایی هانگژو اشاره و اظهار داشت : ما با کاروانی بزرگ میهمان شما خواهیم بود و در تلاشیم حضوری موفق و موثر در این رویداد داشته باشیم چه در بخش آسیایی و چه در بخش پارآسیایی و در این راستا به حمایت های شما در بخش های مختلفی همچون تهیه بلیط بازیها ، حضور هواداران ، حمل و نقل و خطوط پروازی و ... نیاز داریم .
 
خسروی وفا با تاکید بر میزبانی شایسته کشور چین در بازیهای المپیک زمستانی در سال گذشته اضافه کرد : فعالیت های کشور چین در برگزای بهینه بازیهای المپیک زمستانی قابل تحسین است . ما باور داریم کشورهایی که بیشتر در جنبش المپیک فعال هستند در آسیا حضور دارند به همین جهت وقتی کشورهای اسیایی چین و ژاپن بازیهای المپیک را به خوبی میزبانی می کنند، در واقع تواناییهای کشور های آسیایی را به نمایش می گذارند .
 
رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه اظهار داشت : فدراسیونهای ورزشی ما برای حضورموفق  در بازیهای آسیایی فعالیت های آماده سازی را به طور جدی آغاز کرده اند و در این راستا کمیته و آکادمی ملی المپیک امکانات لازم برای تیم های ملی را فراهم نموده ، که قطعا پیش ازاعزام جهت بازیها از اردوها و حضور در مراسم بدرقه کاروان از شما وهمکارانتان دعوت خواهد شد .
 
رییس کمیته المپیک گفت: ما در مسیر کاروان قوی برای حضور در بازیهای آسیایی و پاراسیایی تلاش می کنیم و قطعا کشورهای دیگر هم تلاش می کنند ولی هدف اصلی ما مدال نخواهد بود ،ارتباطات  و پیوندی  که بر اساس منشور المپیک ایجاد می شودهدف اصلی ما خواهد بود .
 
خسروی وفا با اشاره به دیداری که با محوریت بازیهای آسیایی با شهردار تهران در هفته گذشته انجام گرفت ، اظهار داشت : در خصوص تبلیغات محیطی بازیهای آسیایی هانگژو توافقاتی با شهرداری تهران حاصل شده که در زمان بازیها تابلوهای شهری به این موضوع اختصاص داده خواهد شد .
 
.در ادامه چانگ هوآ سفیر چین در ایران ضمن ابراز خرسندی از حضور در کمیته ملی المپیک ایران و تبریک فرا رسیدن سال نو ونوروز باستانی ایرانیان ؛ازآمادگی کامل کشور چین برای برگزاری بازیهای آسیایی و پارآسیایی خبر داد .
 
وی ادامه داد : بعد از چند سال محدودیت های ناشی از کرونا ، کشور چین در سال 2023 آماده برگزاری رویداها ، همایش ها و .. می باشد و در خصوص برگزاری بازیهای آسیایی آمادگی کامل وجود دارد . بازیهای آسیایی فرصت خوبی برای همدلی ، وحدت و نمایش سرنوشت مشترک انسان در آسیا است .
 
سفیر چین درتهران در ادامه خاطر نشان کرد : ما آمادگی داریم با توجه به ارتباطات خوب دو کشور  درزمینه های  فرهنگی همکاریهای جدی و خوبی در حوزه ورزش با کمیته ملی المپیک و نهادهای ورزشی در ایران داشته باشیم .

 

 

دیدگاه تان را بنویسید