توهین نژادپرستانه کار دست هوادار چلسی داد

یک هوادار چلسی به دلیل توهین نژادپرستانه به ستاره کره ای تاتنهام، محروم شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ هفته گذشته تیم تاتنهام در ورزشگاه خانگی چلسی موفق شد این حریف همشهری را شکست دهد و جایگاه خود در کورس بالای جدول را حفظ کند. اما در حاشیه این بازی، اتفاق عجیبی رخ داد که واکنش اهالی فوتبال در انگلیس را به دنبال داشت. یکی از هواداران منتسب به تیم چلسی، شعارهای تند و نژادپرستانه علیه سون هیونگ مین سر داد که حالا با حکم دادگاه شهر لندن مواجه شده است.

بر اساس حکم دادگاه شهر لندن که به دادستانی سلطنتی ارسال شده، این مرد 30 ساله سه سال از حضور در استادیوم‌ها محروم شد و امکان تماشای از نزدیک بازی‌های لیگ جزیره و سایر مسابقات را نخواهد داشت. او همچنین 762 پوند جریمه مالی شده که معادل 45 میلیون تومان است.

البته باشگاه چلسی بلافاصله بعد از بازی، هویت هوادار خود را تائید و او را تا اطلاع ثانوی از حضور در بازی‌هایش محروم کرد تا به شکلی شدید به این اتفاق واکنش نشان دهد.

لیونل ادن، دادستان ارشد در دفتر دادستانی منطقه جنوب لندن که به جرایم ناشی از نژادپرستی رسیدگی می کند، گفت: «ما به صراحت اعلام کرده ایم که این اتفاقات چه در زمین فوتبال و چه در خارج از آن قابل تحمل نخواهد بود.»

سون هیونگ مین که از سال 2015 به مدت هشت سال در انگلیس بازی می کند، چندین بار مورد تبعیض نژادی قرار گرفته است. پیشتر این اتفاق در چارچوب بازی با وستهم رقم خورد که اتحادیه فوتبال انگلیس این اتفاق را محکوم کرد.

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید