پایان کار فرنگی کاران ایران در مصر با 2 طلا/ گرایی پنجم شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با دو طلا به کار خود در مسابقات رنکینگ مصر پایان داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ دومین رقابت رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در سال ۲۰۲۳ جام ابراهیم مصطفی در بخش کشتی فرنگی روزهای 4 و 5 اسفندماه در شهر اسکندریه مصر برگزار شد.

تیم ایران که با 3 نماینده در این مسابقات شرکت کرده بود توسط میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم و محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.

محمدرضا گرایی در وزن 72 کیلوگرم که به دیدار رده بندی راه یافته بود با توجه به مصدومیت، از حضور در مسابقه انصراف داد و پنجم شد.

نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی در دور نخست با نتیجه 7 بر صفر سیمیک محموداف از قرقیزستان را مغلوب کرد وی در دور  بعد و در مرحله یک چهارم نهایی ویکتور سیوبانو دارنده مدال طلا و نقره جهان از مولداوی را با نتیجه 4 بر صفر از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. دلخانی دراین مرحله مقابل مادیار مالتکبایف از قزاقستان با نتیجه 2 بر 1 به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. دلخانی در دیدار پایانی به مصاف لری ابولادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان رفت و در یک کشتی نفسگیر با نتیجه 8 بر 7 از سد این کشتی گیر گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا گرایی در دور اول با نتیجه 10 بر 1 عمر اوکیل از مصر را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 11 بر 3 شروز اوچیلوف از تاجیکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل اوتار ابولادزه از گرجستان با نتیجه 8 بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با توجه به مصدومیت مقابل آنکیت گولیا از کشور هند کشتی نگرفت و پنجم شد.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 2 بر صفر مقابل گئورگی ملیا از گرجستان به برتری دست یافت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله تاماش لوای از مجارستان را با نتیجه 5 بر 2 مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ساروی در این دیدار با نتیجه 5 بر 2 از سد آرتور عمراف از چک گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با توجه به حاضر نشدن روبرتی کوبلیاشویلی دارنده مدال برنز جهان از گرجستان پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید