صعود بایرلورکوزن و یوونتوس در لیگ اروپا

یوونتوس و بایرلورکوزن به یک هشتم نهایی لیگ اروپا صعود کردند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، دور برگشت بازی‌های پلی‌آف صعود به مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا پنجشنبه شب با چهار بازی آغاز شد که در مهمترین آنها تیم فوتبال یوونتوس با نتیجه 3 بر صفر میزبان فرانسوی‌اش نانت را شکست داد و در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه 4 بر یک پیروز شد و به دور حذفی رقابت‌‌ها راه یافت. در این بازی که نانت از دقیقه 17 با اخراج نیکلا پالوا مجبور شد 10 نفره به کارش ادامه دهد، آنخل دی‌ماریا بال آرژانتینی بانوی پیر در دقایق 5، 20 (پنالتی) و 78 هر سه گل میهمان ایتالیایی را زد.

در بازی همزمان تیم آیندهوون هلند میهمان اسپانیایی‌اش سویا را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد، اما با توجه به پیروزی 3 بر صفر سویا در بازی رفت، این پرافتخارترین تیم رقابت‌ها بود که به مرحله بعدی صعود کرد. لوک دیونگ در دقیقه 77 و فابیو سیلوا در دقیقه 5+90 برای آیندهوون گلزنی کردند.

اسپورتینگ لیسبون پرتغال نیز دیگر تیم صعودکننده به مرحله بعدی رقابت‌ها بود. این تیم میزبان دانمارکی خود میتیلند را با نتیجه 4 بر صفر در هم کوبید تا با احتساب تساوی یک - یک بازی رفت، در مجموع با نتیجه 5 بر یک پیروز شده و به مرحله یک هشتم نهایی راه یابد.

 

در آخرین بازی هم تیم‌های موناکو و لورکوزن در ورزشگاه لوئی دوم موناکو به مصاف هم رفتند که این بازی در 90 دقیقه با نتیجه 3 بر 2 به سود لورکوزن خاتمه یافت تا دقیقاً‌ نتیجه بازی رفت و این بار به سود یاران سردار آزمون تکرار و بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود. در وقت‌های اضافه گلی رد و بدل نشد و در نهایت در ضربات پنالتی لورکوزن با نتیجه 5 بر 3 بازی را برد. وسام بن‌یدر در دقیقه 19 (پنالتی) و بریل امبولو در دقیقه 84 برای موناکو و فلوریان ویرتز در دقیقه 13، اسکیل پالاسیوس در دقیقه 21 و آمین آدلی در دقیقه 58 برای لورکوزن گلزنی کردند. سردار آزمون در دقیقه 115 این مسابقه به جای فلوریان ویرتز به میدان رفت.

دیدگاه تان را بنویسید