جی پلاس

پیشنهاد نه چندان محترمانه فتح الله زاده به پادوانی!

مدیرعامل استقلال به جای حفظ شخصیت و احترام به پادوانی بازیکن سابق این تیم که دچار مشکل جدی نخاع شده است؛ با ادبیاتی نه چندان مسئولانه که رنگ و بوی ترحم دارد پیشنهاد کار به او داد!

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، بدون شک لئاندرو پادوانی یکی از مظلوم ترین بازیکنان خارجی تاریخ لیگ ایران است که بعد از حادثه ای که برای او در جریان بازی استقلال و فولاد در لیگ هجدهم پیش آمد دیگر نتوانست روی پاهای خود بایستد و حالا با مشکلات زیاد جسمی دست و پنجه نرم می کند. تلاش او برای اثبات سهل انگاری در کمک های اولیه در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) ناکام ماند و این برزیلی مثل همیشه از رفتار باشگاه استقلال با او بعد از این حادثه دلخور است و آن را یک رفتار غیرانسانی می داند.

پادوانی در آخرین اظهارنظر خود گفته است:"برای زنده ماندن پس از یک حادثه مانند آن، باید خود را دوباره پیدا کنید. شما باید یک فرد دیگر شوید. من سال‌ها در ورزش بودم و اکنون فقط می توانم دست هایم را حرکت دهم. من نمی‌توانم این لیوان آب پرتقال را برای مدت طولانی در دستم نگه دارم. در ادرار کردن مشکل دارم و هر روز در بدنم احساس درد می کنم. احساس می‌کنم یک پوسترِ برای همه چیزهای اشتباه در یک بازی هستم. رفتاری که با من شد، انسانی نبود. باشگاه‌ها باید بدانند که بازیکنان اشیاء یک‌بارمصرف نیستند. ما برای باشگاه‌ها درآمد به ارمغان می‌آوریم، برای هواداران شادی ایجاد می‌کنیم و اقتصاد را تقویت می‌کنیم، اما در نهایت، چه کسی مراقب بازیکن‌هاست؟"

در حال حاضر، بهبود کامل پادوانی امری غیرممکن است اما او می تواند با مراقبت های پزشکی مخصوص زندگی راحت تری را داشته باشد. لئاندرو در تلاش است که به عنوان شناگر در بازی های پارالمپیک 2024 پاریس شرکت کند و قطعا این اتفاق می تواند برای وضعیت روحی و درمان افسردگی اش تاثیرگذار باشد.

متاسفانه باشگاه استقلال هنوز نتوانسته تعهدات اخلاقی خود را به این بازیکن انجام دهد و جز کارهای نمادین در زمان حضورش در ایران مثل آوردن لئاندرو به ورزشگاه کار دیگری انجام نداده است. در سال های اخیر مدیران عامل مختلف باشگاه وعده های متعددی به پادوانی دادند اما در عمل هیچ کدام قدم از قدم برنمی دارند.

علی فتح الله زاده مدیر عامل فعلی استقلال نیز در پیشنهادی غیرمحترمانه و عجیب درباره او گفت: "این بازیکن بسیار با مرام و با معرفت است، اینجا آسیب دیده و مطمئن باشید من هرکاری که از دستم برآید که به ایشان کمک کنم انجام می‌دهم و این وظیفه انسانی ماست. وظیفه داریم بازیکن خارجی که به تیم ما تعصب دارد را کمک کنیم. قطعا یک حکمی به او می‌‌دهم و اگر راضی باشد به ایران می‌آورم و مشغولش می‌کنم."

صحبت های فتح الله زاده بیش از آن که نشان از احساس مسئولیت و وظیفه داشته باشد بیشتر شبیه به ترحم و توهین به این فوتبالیست برزیلی دارد. پادوانی به عنوان بازیکنی که در زمان عضویتش در یک باشگاه دچار مشکل جدی شده است توقع رسیدگی دارد؛ نه اینکه مدیرعامل باشگاه با استفاده از ادبیاتی نه چندان محترمانه بگوید یک حکمی به او می دهم و مشغولش می کنم!

 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید