بی خبری عجیب معاون وزیر از تحریف نام خلیج فارس!

محمد پولادگر از تحریف نام خلیج فارس اظهار بی اطلاعی کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در پایان مجمع سالیانه بسکتبال و در خصوص موضع وزارت ورزش به استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی با نام جعلی "خلیج" در مسابقات غرب آسیا در تهران اظهار داشت: اطلاعی از این موضوع نداشتم و داوری به من این موضوع را گفت. در حوزه‌ رسانه‌ای خود روابط عمومی باید اقدام کند. صد در صد نیز نمی‌توانیم بگویم که چون خلیج نوشته و فارسی آن را ننوشته، قصد دیگری داشته‌اند. این موضوع چیزی نیست که مطلع باشم و بتوانم جواب شما را بدهم، اما حتما می‌گویم بررسی شود.

وی در مورد عدم امضای حکم ریاست امیر عزیزی‌پور رئیس فدراسیون اسکواش بعد از حدود 20 روز گفت: در جریان نیستم، اما کاری که باید انجام می‌دادیم را انجام دادیم و انشالله همین دو، سه روز حکم وی صادر می‌شود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص وضعیت نامشخص برخی فدراسیون‌ها عنوان کرد: چند بار این موضوعات را من و آقای وزیر توضیح دادیم. به دلیلی که شرایطی خیلی از فدراسیون‌ها داشتند و دوره 16 فدراسیون تمام می‌شود و اصلاً بحث سرپرستی مطرح نیست. شرایطی پیش آمده است و معمولاً نباید این اتفاق بیفتد، اما نمی‌دانم پیشینه و تاریخچه آن چه چیزی است که این همه فدراسیون با هم تجمیع شده است.

پولادگر در خصوص عدم اعلام اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده دوچرخه‌سواری با وجود اعلام فرهادیان مبنی بر مشخص شدن این موضوع گفت: از خود فرهادیان در این زمینه بپرسید.

وی درباره اتفاقات رخ داده در فوتبال پایه در مشهد گفت: این اتفاقات تلخی است که می‌طلبد که ما به ویژه در گلوگاه‌های ورزش که شاید بعضاً کمتر به آنها توجه شده است، یعنی آموزش مربیان و تایید افرادی که مردم به آنها اطمینان می‌کنند، باید قطعاً سخت‌گیری بیشتری انجام بدهیم. البته این فقط مختص به ورزش نیست؛ در آموزش و پرورش هم چنین موضوعاتی بوده است. ولی قطعاً می‌طلبد که روی این موضوع به صورت متمرکز هم‌فکری کنیم و شرایطی را به وجود بیاوریم تا افرادی که تحت عنوان مربی و در شآن یک مربی ظاهر می‌شوند، از یک سخت‌گیری‌های بیشتری برخوردار باشند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که آیا از بودجه ورزش در سال 1402 رضایت دارد؟ گفت: خیر، بودجه ورزش بسیار کم است. ما یکی از موضوعاتی که همیشه از آن رنج می‌بریم، این است که ورزش در سبد سلامت جامعه نقشی ندارد. به همان میزان که دولت در بهداشت و تامین دارو تدبیر می‌کند، ورزش هم موضوعی است که با سیاست پیشگیری به عنوان سیاستی که در همه دنیا اجرا می‌شود، امیدوارم روزی را شاهد باشیم که این اتفاق در ایران نیز بیفتد. برای این مسئله ما به همه وزارتخانه‌ها نیاز داریم. من معتقدم موضوع ورزش و ترویج فرهنگ ورزش و به ویژه ورزش همگانی، چیزی نیست که وزارت ورزش به تنهایی بتواند از عهده آن بربیاید. این باید در همه ارکان دولت دیده شود. ما الان در حوزه آموزش و پرورش و در بخش استعدادیابی، همه مخاطبان ما در المپیاد استعدادیابی همگی دانش آموز بودند. در حوزه ورزش، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و ... و به ویژه شهرداری باید به کمک وزارت ورزش بیایند.

وی تاکید کرد: حتی اعتقاد دارم این بودجه‌ای که الان کم می‌بینیم، واقعا نسبتا به بسیاری از کشورها و سایر دستگاه‌ها کم است. در واقع سایر دستگاه‌ها باید مبلغی را از بودجه خودشان به سلامتی مردم اختصاص بدهند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درباره موضوع حق پخش تلویزیونی گفت: صحبت‌هایی در این باره شده، ولی چون قطعی نشده، اجازه بدهید بعداً صحبت کنم.

پولادگر درباره موضوع انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال عنوان کرد: این بر عهده فدراسیون و کمیته فنی آن است. موضع وزارت ورزش، موضع فنی فدراسیون است. این وضعیت درخصوص کادر فنی تیم المپیک نیز وجود دارد.

وی درباره تعویق انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری گفت: اصلاٌ تعیین نشده بود که بخواهد عقب بیفتد.

پولادگر افزود: مهلت 40 روزه در این خصوص داریم که باید رعایت کنیم. مطمئن باشید در نیمه دوم اسفندماه روزهایی را خواهیم داشت که دو، سه مجمع را مجبور باشیم برگزار کنیم.

وی در خصوص موضع وزارت ورزش در مورد حضور اینچه‌درگاهی در اجلاس جهانی ژیمناستیک در حالی که مسئولیتی ندارد، تاکید کرد: نمی‌دانم! ایشان بدون اطلاع ما شرکت کرده و اصلاً نمی‌دانم چرا شرکت کرده است.

پولادگر در خصوص اینکه با این بی‌قانونی‌ها برخورد نخواهد شد، گفت: قطعاً برخورد خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید