مورایس: استقلال مدعی قهرمانی است/ تصمیم داور اشتباه نبود

سرمربی سپاهان معتقد است داور به درستی برای تیمش پنالتی اعلام کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ ژوزه مورایس، سرمربی سپاهان پس از پیروزی ۲ بر یک تیمش مقابل استقلال در هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: بازی خوبی بود. یک بازی رقابتی را شاهد بودیم. این بازی نسبت به بازی رفت، سطح بالاتری داشت. توانستیم بازی را مدیریت کنیم. استقلال هم توانست بازی خوبی از خودش ارائه دهد.  مدیریت بازی در این مسابقه سخت بود.

مورایس افزود:‌  اگر اشتباه نکنم، ما فرصت‌های اولیه برای گلزنی را داشتیم. استقلالی‌ها هم موقعیت داشتند که نیازمند توانست دفع کند. با خودم گفتم که این بازی می‌تواند کیفیت خوبی داشته باشد. از این بابت خوشحال هستم که می‌توانم بازیکنان را بسنجم و بازیکنان می‌توانند از شانس‌های خود استفاده کنند. ما چند ضد حمله داشتیم. من یک سیستمی برای این بازی داشتم. در حرکاتی که انجام دادیم،‌ توانستیم ضد حمله‌ها و موقعیت‌های خوبی داشته باشیم. حریف هم توانست از کناره‌ها توپ را به وسط منتقل کند. بیشتر موقعیت‌های استقلال روی ارسال‌های بلند بود.

*استقلال نشان داد مدعی قهرمانی است

سرمربی سپاهان خاطرنشان کرد: در نیمه دوم‌، شاهد صحنه‌هایی همراه با خوش‌شانسی بودیم.  البته نمی‌توان همه  موقعیت‌ها را روی شانس در نظر گرفت. در نیمه دوم، بعد از گلی که زدیم، انرژی خوبی گرفتیم. از نظر فنی هم بازی، بازی احساسی نبود. هر دو تیم بازی خوبی از خودشان ارائه دادند. این را باید بگویم که استقلال در میانه زمین عملکرد خوبی داشت اما ما توانستیم هماهنگی خوبی ایجاد کنیم. نگرش و رفتار بازیکنان باعث خلق یک بازی جذاب شد. برد حائز اهمیتی بود. استقلالی‌ها هم عملکرد خوبی داشتند و نشان دادند که مدعی قهرمانی هستند. به آن‌ها تبریک می‌گویم. ما در مسیر خوبی پیش می‌رویم.

*تصمیم داور اشتباه نبود

این سرمربی پرتغالی درباره صحنه برخورد میان سیاوش یزدانی و شهریار مغانلو که منجر به اعلام پنالتی برای سپاهان شد، گفت: صحنه را دیدم. داور نیستم اما این صحنه خطا بود. اگر جای داور بودم، باید این صحنه را پنالتی اعلام می‌کردم. شاید برخی نتایج برای ما قابل قبول نباشد و به خاطر این مساله، شاید مربی حریف نظر دیگری داشته باشد. باید به تصمیم داور احترام گذاشت. من و داور انسان هستیم و ممکن است اشتباه کنیم. من نمی‌توانم بگویم که تصمیم داور اشتباه بود چون خطا خیلی شفاف بود.

وی با اشاره به اشتباهات داوران در دیدارهای این تیم خاطرنشان کرد: نمی‌خواهیم درباره مسائل حاشیه‌ای حرف بزنیم. در کل ما بازی خوبی شاهد بودیم. خودمان دو موقعیت پنالتی را در ۱۶ بازی گذشته از دست دادیم. نمی‌خواهم بگویم که شکی وجود داشته است. ما درباره گذشته حرفی نمی‌زنیم. شاید اگر هم این فرصت‌ها را داشتیم، نتیجه دیگری به دست می‌آوردیم. الان باید این مساله و تصمیم را بپذیریم.

*بخشی از سوپرایز، مخفی بودنش است

مورایس درباره نقل و انتقالات تیمش گفت: ما ۲۰ بازیکن داریم که روی  کار خود تمرکز دارند. اگر بازیکن باکیفیت وجود داشته باشد، به آن فکر می‌کنیم اما فعلا در موقعیت فعلی هستیم. باید دید چه اتفاقی رقم می‌خورد. اگر الان چیزی بگوییم که دیگر سوپرایزی باقی نمی‌ماند. بخشی از این کار، مخفی بودنش است. 

سرمربی سپاهان افزود: برخی بازیکنان هستند که فرصت بازی کمتری داشتند. شاید قصد رفتن به تیم دیگری داشته باشند. باید به یک نتیجه قطعی برسیم اما تا وقتی چیزی نهایی نشده است، صحبت نمی‌کنیم. تا هفته آینده مسائل مشخص می‌شود.

او در پایان گفت: وقتی از هتل بیرون آمدیم، تعدادی هوادار دیدیم که اطراف ما جمع شدند و از ما حمایت کردند. واقعا از انرژی‌ آن‌ها تشکر می‌کنیم. با اینکه هواداران نمی‌توانند در ورزشگاه حضور داشته باشند اما از طریق تلویزیون انرژی خود را می‌فرستند. به آن‌ها بابت این برد تبریک می‌گویم. برای موفقیت نیاز به حمایت‌های آن‌ها داریم و آن‌ها شانس ما را بیشتر کردند. هر چند در استادیوم نیستند اما به فکرشان هستیم.

دیدگاه تان را بنویسید