حمایت تاج از زنوزی در ماجرای داوری استقلال - تراکتور

رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید مدیران باشگاه‌ها در انتقاد از داوری باید ادب را رعایت کنند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، عملکرد داوران فوتبال در سال‌های اخیر با افت فاحشی مواجه شده و هفته‌ای از لیگ برتر یا لیگ آزادگان وجود ندارد که چندین تیم از اشتباهات داوری متضرر نشده باشند.

فدراسیون فوتبال برای کاهش اشتباهات داوری، در روزهای اخیر کلاس دانش‌افزایی برای داوران برگزار کرده که امروز (شنبه) روز اختتامیه آن است.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال با حضور در این جلسه با بیان این که داوران به دریافتی‌هایشان توجه نکنند، درباره مزایای کلاس‌های دانش‌افزایی گفت: چند مزایا دارد که اولین آن کاهش درگیری‌ها در زمین است. ما باید بحث تماشاگران را حل کنیم که هجمه زیادی به داوری ایجاد نشود. دیر یا زود، بازی‌ها با حضور تماشاگران برگزار می‌شوند و در نتیجه از نظر داوری و کیفیت آن باید پیشرفت کنیم. نتیجه این آموزش‌ها در زمین مشخص می‌شود. شما داوران به پرداختی‌های ما توجهی نکنید زیرا شما کار بزرگی می‌کنید و فداکاری می‌کنید، چه آن‌هایی که اشتباه کردند و چه نکرده‌اند.من از همه تشکر می‌کنم.

او همچنین درباره اعتراضات شدیدی که به داوری وجود دارد، اظهار کرد: بازیکن حق ندارد به داور اعترض کند و این فقط در کشور ما اتفاق می‌افتد. در این خصوص هم نباید فدراسیون، کمیته داوران و کمیته انضباطی به جان کسی بیفتند که از جیب خودش در این فوتبال هزینه کرده است. از سازمانی که نشود انتقاد کرد، مورد احترام هم نیست. یک مدیر باشگاه حداقل می‌تواند بگوید که این داور چرا این گونه قضاوت کرد. من بارها به افشاریان گفته‌ام که اگر اشتباهی در بازی وجود داشت، سریعا اعلام کنند و صادق باشند. سامانه داوری ما معیوب نیست و هیچ‌کس تا به حال نیامده به ما گزارشی دهد که گیر جای دیگری است. ما باید به مدیر باشگاه و باشگاه حق دهیم، هر چند که آن‌ها هم باید ادب را رعایت کنند. آن‌ها باید بتوانند انتقاد کنند تا احترام ایجاد شود و ما هم باید بپذیریم. باید انتقاد به داوری را بپذیریم و استقبال کنیم. افشاریان راجع دستمزد بارها حرف زده است. همه این کمبودها، انتقادها و اعتراض‌ها روی‌کیفیت تاثیر می‌گذارد.

اشاره مهدی تاج در «نباید فدراسیون، کمیته داوران و کمیته انضباطی به جان کسی بیفتند که از جیب خودش در این فوتبال هزینه کرده است.» احتمالا به محمدرضا زنوزی، مالک تراکتور است که دیروز (جمعه) مصاحبه تندی علیه داوری دیدار تراکتور - استقلال انجام داد.

 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید