ساپینتو: بهتر بودیم و بردیم

سرمربی استقلال برتری مقابل تراکتور را حاصل عملکرد بهتر فنی شاگردانش دانست.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ استقلال در روزی که تا باخت و کنار رفتن از جام حذفی فاصله ای نداشت با دو پنالتی به بازی برگشت و پیروز شد. ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پس از بازی گفت: به نظر من در نیمه اول خیلی خوب و محکم ظاهر شدیم. رفتار خوب، تمرکز بالا داشتیم و فشار زیادی روی حریف آوردیم. جنگنده بودیم و به همه نشان دادیم که باید این بازی را برنده شویم.

* نسبت به بازی قبل بهتر بودیم

در مقایسه با بازی آخر، رفتار متفاوتی را از خودمان نشان دهیم. در نیمه اول نیز چند موقعیت ایجاد کردیم. لایق این بودیم که در نیمه اول از حریف پیش بیفتیم. در نیمه دوم، باز هم بازی را خوب شروع کردیم. در مقایسه با بازی قبل، هم با توپ و هم بون توپ ما خوب بودیم، آن هم در شرایطی که می دانستیم چگونه می خواهند ما را پرس کنند.

* گل تراکتور نشانه برتری آنها نبود

تیم ما اعتماد به نفس بالا داشت، حتی تحت فشار نیز از خط دفاعی بازیسازی می کردیم. موقعیت های خوبی را ایجاد کردیم و بازی مالکانه انجام دادیم. متأسفانه روی یک موقعیتی گل خوردیم که به نظر من برتری یا کیفیت آنها را توجیه نمی کند. چون خوب ظاهر نشدند.

* بازیکنان باید همیشه ذهنیت برنده داشته باشند

تیم ما به بازی برگشت. حتی در مقابل این گل ناعادلانه و حتی لحظه ای که می دانستیم زمان زیادی برای برگشت نداریم، چند تعویض انجام دادیم تا به تیم کمک کند. حتی سیستم را عوض کردیم که جواب داد. این، نتیجه کار سخت و ذهنیت برد بازیکنان است. آنها باید همیشه این ذهنیت را داشته باشند. واقعا عالی بودند و عملکرد خوبی داشتند.

* نتیجه عادلانه بود، ما تیم برتر بودیم

نتیجه عادلانه بود و ما تیم بهتر بودیم، در مقابل یک تیم خیلی خوب. تیمی که بازیکنان خیلی خوبی دارد، واقعا برابر این تیم بازی کردن سخت است. خیلی منظم هستند، خیلی خوب می جنگند، برای همه کسانی که این دیدار را تماشا کردند، یک بازی خیلی خوبی بین دو حریف قدر بود.

* بازیکنانم نشان دادند لایق بعضی از اظهارنظرات نبودند

بابت نتیجه خیلی خوشحالم. چون در شرایط بسیار بدی به این نتیجه رسیدیم. همه تحت فشار و ناراحت بودند، چون لایق بعضی اظهارنظرات نبودند. بازیکنانم نشان دادند که با تمام وجود کار کردند، بازی کردند و حرفه ای بودند. ولی بازیکنانی داشتیم که با وجود مصدومیت آمدند و جنگیدند. مثلا روزبه وضعیت بدنی او 100 درصد آماده نیست. سیاوش با وجود مصدومیت، با تمام وجود بازی کرد، چون گزینه دیگری برای انتخاب نداشتیم. این رفتاری است که ما نیاز داریم. واقعا به این تیم افتخار می کنم.

* مشکل اصلی ما خط حمله است و باید آن را اصلاح کنیم

از دست دادن موقعیت ها؟ به نظر من در ایران بازیکنان باکیفیت و با استعداد می بینیم. آنها باید بعضی اوقات حرفه ای تر باشند. این را به صورت کلی عرض می کنم. باید آن حس جاه طلبی را در بازیکنان افزایش دهیم تا عملکرد منظمی داشته باشند. بازیکنان من خیلی خوب و سخت کار کردند. به آنها نیز افتخار می کنم. ولی این تمام کردن ها به صورت کلی است و مختص تیم ما نیست و تیم های دیگر نیز هستند که نمی توانند از این فرصت ها استفاده کنند و آنها را از دست می دهند. امروز نیز می توانستیم این بازی را از دست بدهیم چون در کل بازی، کارآمدتر ظاهر نشدیم. ولی مهم این بود ما فرصت ها را ایجاد کردیم. بازیکنان در طول هفته سخت کار می کنند. ربطی به تکنیک یا تاکتیک ندارد. این چیزهای عاطفی و احساسی است که در تصمیمات آخر اینگونه می شود. ما روی آن کار می کنیم. بازیکنان نیز سعی می کنند این را اصلاح کرده و خودشان را تقویت کنند. فوتبال همین است که بعضی اوقات گل می زنید و گاهی اوقات نیز خیر. باید روی این مسئله کار کنیم. می دانیم که این مشکل اصلی خط حمله ماست که توپ های آخر را از دست می دهیم. این مشکل در تمرین نیست، تمریناتی را که تدارک می بینیم، عین لحظات واقعی بازی است. بعضی اوقات نیز خط دفاعی و گلر حریف خوب کار می کند. از نظر احساسی و عاطفی باید خونسردتر باشیم و تصمیم بهتری بگیریم. من به مهاجمان تیم اطمینان کامل داریم.

 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید