جی پلاس

بچیروویچ سرمربی تیم ملی بسکتبال می‌شود؟

به نظر می رسد فدراسیون بسکتبال در اندیشه تعویض سرمربی تیم ملی است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، با توجه به نتایج نه چندان خوب تیم ملی بسکتبال ایران در بازی‌های بزرگ اعم از انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ مقابل چین و کاپ آسیا ۲۰۲۲ مقابل اردن، کادرفنی این تیم از طرف برخی کارشناسان مورد انتقاد شدیدی قرار گرفته است. موضوعی که باعث شده تا فدراسیون بسکتبال نیز رفته رفته از طرف منتقدان تحت فشار باشد.

با وجود اینکه کم‌تر از ۶ ماه است سعید ارمغانی هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفته است، برخی کارشناسان بسکتبال معتقدند که نتایج این مربی به دلیل سال‌ها دور بودن از بسکتبال آسیا و ایران ضعیف بوده و قابل قبول نیست. در حقیقت می‌توان اینگونه برداشت کرد که عملکرد ارمغانی نتوانسته انتظارات را برآورده کند و با این اوصاف شاید او را باید در آستانه جدایی از تیم ملی دانست.

البته هیچ خبر رسمی درباره برکناری یا جدایی توافقی ارمغانی از تیم ملی بسکتبال ایران وجود ندارد و فدراسیون نیز موضع مشخصی را در این رابطه اعلام نکرده است، اما به نظر می رسد که «مهمد بچیروویچ» اصلی‌ترین و محتمل‌ترین گزینه برای جایگزینی سعید ارمغانی است. اتفاقی که با توجه به سابقه این مربی در ایران خیلی هم دور از انتظار به نظر نمی‌رسد.

در حالی که طبق آخرین خبر منتشر شده سعید ارمغانی برای گذراندن تعطیلات، روز چهارشنبه تهران را به مقصد بوداپست ترک می‌کند، اما گفته می شود که احتمالا او دیگر به ایران برنمی‌گردد. البته طبق اخبار موجود او تا زمان برگزاری بازی‌های پنجره ششم انتخابی به ایران نمی‌آید و پس از آن برای پیگیری اردوهای تیم ملی وارد ایران می‌شود.

 در چنین شرایطی که خانواده بسکتبال تا حدودی از عملکرد سعید ارمغانی و تیم ملی ناراضی است، به نظر می‌رسد که می‌توان تغییرات در کادرفنی تیم ملی را در نظر داشت، اما باید دید آیا این اتفاق رخ خواهد یا خیر؟ اتفاقی که اگر طی ماه‌های اخیر رخ دهد، طرفداران بسکتبال باید در جام جهانی ۲۰۲۳ و در صورت صعود ایران، شاهد حضور مجدد بچیروویچ روی نیمکت تیم ملی باشند.

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید