نمی خواهیم با استقلال وارد دعاوی حقوقی شویم

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال درباره مشکلات سازمان لیگ و باشگاه استقلال توضیح داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ منصور قنبرزاده، نایب رییس دوم فدراسیون فوتبال درباره اعتراض استقلال و نساجی به زمین باهنر کرمان گفت: مسابقات لیگ برتر در این زمین برگزار شده و مشکل خاصی نداشته است. تصمیم‌گیری براساس مولفه‌ها و معیارها انجام شده است.

او درباره حضور نداشتن شجاع خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان در اردوی تیم‌ملی و گلایه‌های کی‌روش بیان کرد: این‌ها تحت قرارداد باشگاه الاهلی قطر هستند. طبق مقررات فیفا باشگاه‌ها حدود هشت روز قبل از جام جهانی بازیکنان را به تیم‌های ملی می‌دهند با این حال مسابقات باشگاهی قطر تمام شده و باشگاه الاهلی این دو ملی‌پوش را ترخیص نکرده است. رایزنی‌ها در حال انجام شدن است تا این دو بازیکن ترخیص شوند و به اردو اضافه شوند.

قنبرزاده در پاسخ به این سوال که آیا از شرایط تیم‌ملی رضایت دارد؟ گفت: مسائلی که آقای کی‌روش گفت خارج از اختیار فدراسیون فوتبال بود اما مسائلی که گفته شده بود را انجام داده‌ایم.

او تاکید کرد: باشگاه الاهلی اختیار خودش را دارد و الزامی برای ترخیص شجاع خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان نداشته است اما رایزنی‌هایی انجام شده که این مشکل حل شود.

نایب رییس دوم فدراسیون فوتبال درباره وضعیت صدور مجوز حرفه‌ای استقلال و پرسپولیس توضیح داد: این دو باشگاه مشکلاتی به لحاظ حقوقی و بدهی‌های انباشته داشته‌اند. کارگروهی به صورت ویژه به همراه همکاری باشگاه‌ها و کمیته صدور مجوز حرفه‌ای در حال رفع این مشکلات هستند. مقداری بحث مالکیت است که باید توسط مقامات بالاتر از وزارت ورزش در سطح هیات وزیران تصمیم‌گیری شود.

قنبرزاده در ادامه درباره جلسه هفته گذشته با علی فتح‌الله‌زاده در رابطه با تبلیغات محیطی بیان کرد: آن‌ها قراردادی با سازمان لیگ داشته‌اند. این قرارداد به مشکل برخورده است. سعی می‌کنیم با مذاکره و تفاهم مشکلات را حل کنیم. اصلا تمایل نداریم که مشکلات فوتبال را به دعاوی بکشیم چرا که در شان فوتبال و سازمان لیگ نیست. به هر حال یک سری الزام داریم که باید انجام شود.

او درباره اشتباهات داوری در لیگ برتر اظهار کرد: در بحث داوری، سازمان لیگ دخل و تصرفی ندارد و در اختیار کمیته داوران است. در چند جلسه درباره سازمان‌دهی کمیته داوران صحبت شده و سعی شده که اشتباهات به حداقل برسد.

نایب رییس دوم فدراسیون فوتبال درباره شانس صعود تیم‌ملی به دور حذفی جام جهانی گفت: فوتبال غیرقابل پیش‌بینی است اما اگر تیم‌ملی تمرکز و آرامش داشته باشد، شانس صعود به مرحله حذفی را دارد.

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید