بیVAR با میزبانی در لیگ برتر خداحافظی کنید!

سخنگوی فدراسیون فوتبال تاکید کرد باشگاه‌هایی که ورزشگاه خانگی‌شان تجهیزات VAR نداشته باشد باید در ورزشگاه دیگری میزبانی کنند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، احسان اصولی بعد از جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران در مورد این جلسه ۱۰ ساعته گفت: از حوصله‌ای که به خرج دادید ممنون هستم. دومین جلسه هیئت رئیسه را بعد از انتخابات هشتم شهریور داشتیم. موضوع‌های متنوع و زیادی داشت. مباحث کارشناسی و ریزی داشت. در خصوص صورت‌های مالی فدراسیون که تکلیف اساسنامه‌ای است و هم در مجمع ۱۰ خرداد مکلف شدیم که در این مورد بحث شود. صورت‌های مالی مورد به مورد بحث و اتخاذ تصمیم شد. طبق اساسنامه دبیرکل فدراسیون مکلف است باید بودجه فدراسیون را تا ۳۰ آبان برای سال مالی آتی آماده شود. روزهای پرمشغله‌ای در پیش داریم و این لایحه آماده شد و این مباحث وقت گیر و ریز بود. مباحث ریزی بود که هر یک از اعضا در این مورد گفت‌وگو کردند و تصمیم‌گیری‌های خاص انجام شد؛ البته بخشی از این مسائل به جلسه هیئت رئیسه در شنبه آینده موکول شد که دعوتنامه‌اش هم آمده است.

*باشگاه‌هایی که نتوانند VAR بخرند، باید جای دیگر میزبان باشند

در مورد بحث VAR که مورد علاقه باشگاه‌ها و اهالی فوتبال است طرح موضوع شد و دوستانی که در این کارگروه که تخصصی کمیته داوران است، حضور دارند و گزارشی را ارائه کردند که به دو مجموعه مورد تأیید فیفا رسیده بودند. بنا شد با دستگاه‌های نظارتی هم گفت‌وگو شود و نظرات آن‌ها اتخاذ شود. در حال تلاش هستیم. هدف‌گذاری اینگونه است که در نیم فصل دوم VAR داشته باشیم. یک تصمیم مهم هم مصوب کردیم که باید این مسئله را به اطلاع همه باشگاه‌ها و به خصوص باشگاه‌های لیگ‌های برتری برسانم این است که باشگاهی که در بازی‌های خانگی خودش تجهیزات VAR نداشته باشد قابلیت برگزاری بازی در آن ورزشگاه را نخواهد داشت و باید در ورزشگاه دیگر میزبان باشد. باشگاه‌ها در این خصوص قرارداد امضا می‌کنند البته این یک قرارداد تیپ دارد و قراردادی که در شکل واحدی در فیفا دارد گرفته خواهد شد و بومی‌سازی می‌شود. فدراسیون در کنار باشگاه‌ها خواهد بود به عنوان ناظر و تسهیل‌کننده این پروژه؛ قرارداد با باشگاه‌ها بسته خواهد شد. باز هم تأکید می‌کنم این است که بتوانیم پروژه VAR را تا نیم فصل دوم اجرایی کنیم اما قول قطعی نمی‌دهیم. اما وقتی که این تجهیزات به ایران آمد و کار به اجرا رسید باشگاهی که این تجهیزات را نداشته باشد نمی‌تواند در استادیوم خانگی خودش میزبان باشد و باید در ورزشگاه‌هایی که VAR دارد میزبان باشد.

*شرکت مورد نظر تایید فیفا را دارد

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه این شرکت‌ها تأییدیه فیفا را دارند، گفت: بله در لیست فیفا شرکت‌هایی بودند که پارسال 15 شرکت بود و امسال این شرکت‌ها به پنج عدد کاهش پیدا کرده است که باید تأیید فیفا را داشته باشند. کار به صورت ملموسی در ایران پیش رفته و باید از مسئولان تشکر کنیم.

*خانم موسوی چهار جلسه غایب باشند، تصمیم گرفته می‌شود

اصولی سپس در پاسخ به سوالی درباره وضعیت شهره موسوی که چند ماهی است که در زندان به سر می‌برد بیان کرد: من این را چند بار دیگر هم عرض کردم. یکی از بخش های مهم ما در فدراسیون حوزه کمیته بانوان و رئیس بانوان هست. در این زمینه تا زمانی که شرط لازم برای برکناری آن پست محقق نشود، نمی توان تصمیم گرفت. باید چهار جلسه متوالی غایب باشند. امیدوارم آن چیزی که به نفع فوتبال بانوان است رخ بدهد.

*همه چیز در اختیار تاج است

اصولی در پاسخ به سوالی درباره گمانه زنی هایش برای حضور در پست ریاست سازمان لیگ فوتسال گفت: اولا این موضوع در اساسنامه روشن است و اختیاراتش با رئیس فدراسیون است. بنده مسئولیت کمیته فوتسال را دارم. این بحث در اختیار رئیس هست و هر وقت تصمیم بگیرد اجرایی خواهد کرد. این بحث به این معنا نیست که بنده پیگیر این موضوع هستم.

*در مورد کارهای فرهنگی تیم ملی بحث کردیم

عضو هیئت رئیسه فدراسیون در واکنش به این سوال که از میان ۲۳ بند مطرح شده در جلسه کدامش به تیم ملی فوتبال بزرگسالان مرتبط بوده است، اینطور توضیح داد: در خصوص جام جهانی و بازی های قطر مصوبه ای داشتیم که به جهت حمایت تیم ملی بود و کارهای فرهنگی‌ای که لازم است که انجام بدهیم. در این موارد بحث و تصمیم گیری شد. در مورد ۲۳ بند بحث شد. در مورد تیم ملی هم بحث شد.

*پاداش را آئین نامه‌ای می‌کنیم

او سپس درباره پاداش به اعضای تیم ملی عنوان کرد: قرار شد پاداش ها تبدیل به یک آئین نامه بشود و فرمول مشخص داشته باشد تا بر اساس آن تمام رده های ملی تعریف شود. با این روش ما دیگر لازم نیست مورد به مورد درباره پاداش تصمیم بگیریم و به دستورالعمل مراجعه می کنیم و فرمول آن مسابقات خاص را پیدا می کنیم.

اصولی درباره شرایط تیم ملی امید گفت: هیچ صحبتی در این خصوص نشد.

 

*لباس شکیلی داریم

سوال بعدی از سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره لباس تیم ملی و چگونگی طراحی آن و همچنین این موضوع بود که آیا تیم ملی در جام جهانی قطر اسپانسر دارد یا خیر که او به این دو سوال اینطور پاسخ داد: ببینید در خصوص لباس طراحی ها انجام شده و هفته آینده رونمایی خواهیم داشت. به طور دقیق نمی توانم زمان بگویم. لباس لباس شکیلی است.

*سرپرستی دبیرکل زمان خاص دارد

سوال بعدی درباره سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال بود که پس از کامرانی فر به پرهیزگار سپرده شده است. او در مورد این سوال بیان کرد: به هر حال دبیرکلی سرپرست دارد و سرپرستی ایشان هم زمان دارد.

*خانم آزمون فعلا سرمربی ماست

سخنگوی فدراسیون سپس در واکنش به سوالی درباره وضعیت سرمربیگری تیم ملی زنان ایران اینطور توضیح داد: با توجه به اینکه اعزام داشتیم خانم آزمون هم با تیم خواهند بود. تصمیم گیری هایی خواهد شد ولی تداوم حضور ایشان در هیئت رئیسه تصویب شد.

او در واکنش به سوالی درباره جدا شدن برخی از بدنه فدراسیون فوتبال گفت: این ها تصمیمات مدیریتی بوده است و طبق قواعد قانون کار با آنها برخورد شده است.

اصولی سپس در مورد وضعیت سردار آزمون گفت: امیدوارم سلامت باشد و در جام جهانی حضور داشته باشد.

*کی‌روش هم از ایران رضایت دارد

عضو هیئت رئیسه فدراسیون سپس با این سوال مواجه شد که اگر کادر فنی تیم ملی نتایج مورد نظر را کسب کند چه اتفاقی خواهد افتاد. اصولی در ابتدا گفت که نمی‌تواند به این سوال تا برگزاری مسابقات پاسخ بدهد ولی با اصرار خبرنگار بر موضع خود اینگونه به ان واکنش نشان داد: این موضوع در زمان خودش بررسی خواهد شد.

خبرنگار دیگری این موضوع را عنوان کرد که قاعدتا باید فدراسیون این روزها از شرایط تیم ملی رضایت داشته باشد که اصولی با گفتن جمله الان شرایط بسیار عالی و خوب است این موضوع را تایید کرد و تاکید کرد که این موضوع دوطرفه است و کی روش هم نسبت به شرایط رضایت دارد.

*انتخاب مربی بر عهده سرمربی است

سوال بعدی درباره موضوع پرحاشیه اضافه شدن جواد نکونام به کادر فنی تیم ملی بود و او به این سوال که گرشاسبی مدیرعامل فولاد خوزستان نتایج بد تیم فوتبال این باشگاه را به این اخبار پیوند زده اینطور پاسخ داد: به هر حال این اخباری نبود که اینجا بحث شده باشد. ضمن اینکه انتخاب مربی و دستیار سرمربی با سرمربی تیم ملی است.

سخنگوی فدراسیون درباره تعیین تکلیف پرداخت بدهی ویلموتس هم مورد سوال قرار گرفت و در این مورد بیان کرد: نه من اطلاعی ندارم.

درنهایت سوال پایانی از اصولی در این مصاحبه ۱۳ دقیقه ای پس از جلسه تقریبا ۹ ساعته هیئت رئیسه درباره اخبار جدید پیرامون اتفاقات و حواشی مشهد و نامه فیفا برای بررسی این موضوع بود که سخنگوی فدراسیون عنوان کرد این موضوع قدیمی است و خبر جدیدی درباره آن وجود ندارد.

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید