جی پلاس

قصه هزار و یک شب سوریان و فدراسیون کشتی؛ سرنوشت ژنرال چه می شود؟

به نظر می رسد حمید سوریان قصدی برای بازگشت به فدراسیون کشتی ندارد اما مسئولان این فدراسیون در تلاش برای بازگشت او هستند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ کشتی ایران در حالی به ماه های اخیر ریاست چهار ساله علیرضا دبیر می رسد که خبر ناگهانی استعفای حمید سوریان، دست راست رئیس فدراسیون، خانواده این رشته را به شوک فرو برد.

سوریان در انتخابات فدراسیون کشتی یکی از مهم ترین ستون های موفقیت دبیر بود تا جایی که عبدالله عزیزی، رئیس سابق هیئت کشتی تهران پس از برکناری از سوی دبیر، علنا اعلام کرد که در انتخابات به خاطر سوریان به دبیر رای داده و دلیل اصلی حمایت آن ها از قهرمان المپیک سیدنی، همراهی ژنرال کشتی با او بوده است.

همه این ها و البته نقش مهم مرد هفت مداله کشتی فرنگی در پیشبرد اهداف دبیر در دوران ریاستش، باعث شد تا همه از این تصمیم ناگهانی شوکه شوند. این در حالی است که علیرضا دبیر به ماه های آخر ریاستش بر فدراسیون کشتی نزدیک می شود و مطمئنا قصد ندارد پس از یک دوره چهارساله، اتاق ریاست را تحویل دهد.

با این وجود از دست دادن یاران مهمی همچون حمید سوریان می تواند هزینه زیادی برای او داشته باشد و در انتخابات آینده به آرای او لطمه بزرگی بزند؛ همین موضوع هم باعث شده تا رئیس فدراسیون کشتی، تا این لحظه همه تلاش خود را برای بازگشت قهرمان المپیک لندن انجام دهد و بارها در رسانه ها از پذیرفته نشدن استعفای او صحبت شود اما در سوی مقابل، حمید سوریان اصرار زیادی بر کناره گیری از نایب رئیسی فدراسیون دارد و باید دید عاقبت این قصه هزار و یک شب سوریان و دبیر به کجا می رسد؛ آیا رئیس فدراسیون می تواند اسبی که برای ریاست طولانی مدت زین کرده را به مقصد برساند و سوریان را به عنوان یار اصلی خود حفظ کند، یا رفتن رفقایش باعث می شود او در پایان یک دوره چهارساله زمین گیر شود؟

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید