مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲؛

کشتی آزاد قهرمانی جهان| اطری و عموزاد فینالیست شدند

رضا اطری و رحمان عموزاد به فینال کشتی آزاد قهرمانی راه یافتند اما محمدیان به دیدار رده بندی رفت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ دو نماینده ایران در اوزان 61 و 65 کیلوگرم به فینال رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان راه یافتند. رضا اطری و رحمان عموزاد با شکست حریفان مغول و آذربایجان به فینال رسیدند. اما محمدیان مقابل اسنایدر آمریکایی قهرمان جهان و المپیک باخت و به رده بندی رسید.

وزن 61 کیلوگرم (رضا اطری5- نارمانداخ 3)

در وقت اول دو کشتی گیر امتیاز فنی نگرفتند، اما اطری به دلیل فعالیت بیشتر یک امتیاز و اخطار گرفت و با همین امتیاز به استراحت رفت.

در وقت دوم اطری یک بار خاک شد و با اخطار نیز یک امتیاز از دست داد تا کشتی را 3-1 عقب بیفتد اما در ادامه زیر گرفت و کشتی را 3-3 کرد تا به دلیل کسب امتیاز آخر در آستانه پیروزی قرار بگیرد. در ادامه اطری به این برتری شکننده اکتفا نکرد و یک بار دیگر با زیرگیری خاک کرد و 5-3 پیش افتاد تا با شکست حریف مغول به فینال برسد.

وزن 65 کیلوگرم (رحمان عموزاد9 - حاجی علی اف2)

رحمان عموزاد در نیمه نهایی مقابل حاجی علی اف، کشتی گیر نامدار آذربایجان و دارنده چندین مدال جهانی و المپیک به روی تشک رفت و با نتیجه 9-2 پیروز و راهی فینال شد.

رحمان همانند دیدارهای گذشته در همان شروع حملات طوفانی داشت و توانست با بیرون انداختن حریف امتیاز بگیرد اما حاجی علی اف خیلی زود با زیرگیری 2-1 پیش افتاد. عموزاد که نمی خواست فینال جهانی را از دست دهد، بار دیگر با پیش انداختن حریف را در بیرون تشک  خاک کرد و 3-2 پیش افتاد. فعالیت زیاد عموزاد جوان اما تکنیکی در وقت نخست به تجربه حاجی علی اف چربید و او با برتری 3-2 به استراحت رفت.

در وقت دوم حاجی علی اف پا به سن گذاشته کاملا بریده بود و در همان دقیقه نخست 4 امتیاز دیگر به عموزاد داد. رحمان با علم به زیرکی و تجربه بالای حریف کشتی را اداره کرد. عموزاد در این دیدار یک کشتی در کلاس جهانی به نمایش گذاشت و در نهایت با نتیجه 9-2 پیروز و به دیدار نهایی راه یافت.

وزن 97 کیلوگرم (محمدحسین محمدیان 1 - اسنایدر 4)

محمدیان مقابل اسنایدر، قهرمان جهان و المپیک از آمریکا به روی تشک رفت و در همان ابتدای کشتی خاک شد و دو امتیاز از دست داد. در ادامه کم کاری او باعث شد تا وقت اول را 3-0 تمام کند. محمدیان در زمان دوم با وجود عقب بودن از حریف توان لازم برای مقابله با حریف قدرتمندش را نداشت و تنها توانست یک امتیاز با بیرون راندن اسنایدر از تشک به دست بیاورد. این کشتی در نهایت 4-1 به سود اسنایدر تمام شد.

به این ترتیب ایران در سه وزن پایانی دو فینالیست خواهد داشت و یک کشتی گیر نیز برای برنز مبارزه خواهد کرد.

 

شکستن طلسم طلا در بلگراد؛ قاسم پور قهرمان جهان شد

در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم رقابت های جهانی کشتی آزاد کامران قاسم پور به مصاف جیدن کاکس مطرح از آمریکا رفت و با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شد و اولین طلای کشتی ایران در این رقابت ها را کسب کرد.

قاسم پور سال ۲۰۲۱ قهرمان جهان شده بود.

 

 برنز جهان بر گردن یونس امامی

یونس امامی در دیدار رده‌بندی وزن 74 کیلوگرم برابر جاگلان از هند با نتیجه 6 بر 0 پیروز شد و به مدال برنز رسید.

دیدگاه تان را بنویسید