خیانت "مهدی تاج" از نگاهی تازه

مارک ویلموتس اخیرا قراردادی به مبلغ سالیانه 240 هزار یورو را در لیگ مراکش داشته است!

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در حالی که مارک ویلموتس سال 2019 (زمان ریاست مهدی تاج) قرارداد سالیانه 2.2 میلیون یورویی (حدودا 77 میلیارد تومان) را با فدراسیون فوتبال ایران بست و سرمربی تیم ملی شد، طبق آخرین اخبار این سرمربی بلژیکی اخیرا قراردادی به مبلغ حدود 240 هزار یورویی در سال (حدودا 8.4 میلیارد تومان) را با تیم «راجاکازابلانکای» مراکش داشته تا بار دیگر فاجعه مهدی تاج در فوتبال ایران خودنمایی کند.

تسنیم نوشت: فوتبال ایران همچنان درگیر قرارداد عجیب با مارک ویلموتس و پرداخت پول این مربی است. دادگاه حکمیت ورزش (CAS) چندی پیش رأی خود را در این باره اعلام و فدراسیون فوتبال ایران را به پرداخت 3 میلیون و 325 هزار یورو به‌همراه 5 درصد سود سالیانه محکوم کرد. این رقم به‌جز 2میلیون‌یورویی است که پیش از این به این مربی و دستیارانش پرداخت شد، البته دستیاران این مربی نیز از دادگاه CAS علیه ایران، حکم 354هزاریورویی گرفته‌اند.

آنچه اما درباره دستمزد ویلموتس با تیم مراکشی در رأی دادگاه حکمیت ورزش آمده مورد توجه است، در بخشی از این حکم وکلای این مربی ادعا کرده‌اند که حقوق ماهیانه ویلموتس در تیم رجاکازابلانکای مراکش 20 هزار یورو معادل 240 هزار یورو در سال بوده است. هرچند این موضوع طبق اعلام دادگاه CAS تأثیری در رأی نهایی نداشته است اما اینکه مبلغ قرارداد این مربی در این حد باشد جای تأمل دارد.

پیش از این رسانه‌های خارجی قیمت قرارداد ویلموتس را به‌هنگام پیوستن به این تیم مراکشی رسالیانه 450 هزار یورو اعلام کرده بودند، این در شرایطی است که ویلموتس در سال 2019 با قراردادی سالیانه 2.2 میلیون یورو هدایت ایران را در دست گرفت؛ قراردادی که تبعات آن همچنان ادامه دارد و بسیاری از کارشناسان و مردم تأکید دارند که عاملان این قرارداد باید خودشان غرامت را پرداخت کنند.

دیدگاه تان را بنویسید