سردار آزمون و اسب هایش در آلمان سوژه شدند

ستاره تیم ملی فوتبال ایران به تمجید از باشگاه بایر لورکوزن پرداخت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، سردار آزمون ستاره تیم ملی فوتبال ایران که در بوندسلیگا برای بایر لورکوزن توپ می‌زند، در آخرین مصاحبه خود راجع به موضوعات مختلف صحبت کرد و در بخشی از اظهارات خود نیز این تیم را بهترین باشگاهی دانست که تا کنون تجربه بازی در آن را به دست آورده است.

بیلد نوشت: لورکوزن با این مهاجم می‌خواهد با بایرن امسال برای کسب قهرمانی در لیگ رقابت کند. کسی که کارش را با والیبال شروع کرد، حالا در نوک خط حمله بایر لورکوزن قرار دارد.

در آلمان، بسیاری از هواداران فوتبال اکنون نام او را می‌شناسند. سردار آزمون  ۲۷ ساله فوق ستاره مخفی بوندسلیگا است. در ایران او یک قهرمان مردمی است. او با ۴.۸ میلیون دنبال کننده در اینستاگرام مثلا بیش از متس هوملس دنبال کننده دارد.

لورکوزن در ژانویه گذشته بهترین گلزن لیگ برتر روسیه را قبل از پایان نقل و انتقالات زمستانی جذب کرد. چهار قهرمانی لیگ، یک جام حذفی و دو سوپرکاپ با زنیت از جمله افتخارات او با این تیم روسی بود. نکته مهمی که درباره آزمون مطرح است این بوده که او کلکسیون اسب دارد. او در حال حاضر ۵۲ اسب مسابقه‌ای دارد که این اسب‌ها در ایران و استرالیا هستند و اولین اسبش را نیز در ۱۷ سالگی خرید.

آزمون درباره این موضوع گفت: وقتی کوچک بودم، پدر، پدربزرگ و عمویم در مزرعه بزرگ خود اسب داشتند. اسب‌ها همیشه نقش زیادی در خانواده ما داشته‌اند. به لطف کمک پدرم، در سه سالگی توانستم اسب سواری کنم. این آغاز عشق من به این حیوان بود. الان همه اسب‌هایم را دوست دارم، اما سرکان و پدرش مورد علاقه من هستند. سرکان یک ساله است و از دو سالگی مسابقه خواهد داد.

اما چه کسی از اسب‌ها مراقبت خواهد کرد در حالی که آزمون قرار است با لورکوزن در آلمان رقابت کند؟ برترین فوتبالیست روسیه در سال ۲۰۲۱ می‌گوید: من یک مزرعه بزرگ و یک مدیر برای آن در ایران دارم.

آزمون نه تنها به دلیل اشتیاق به ورزش سوارکاری شخصیت فوق العاده‌ای دارد، بلکه می توانست به عنوان یک بازیکن والیبال نیز کار کند. والیبال ورزش مهمی در خانواده او بوده و هست. او خودش یک بازیکن ملی پوش زیر ۱۵ سال کشورش بود، اما بعد تصمیم گرفت به فوتبال بپردازد. آزمون هفته گذشته در کمپ تمرینی لورکوزن هنر والیبال خود را نشان داد و ثابت کرد که چیزی را از والیبال فراموش نکرده است.

بعد از روستوف و زنیت، بایر سومین باشگاهی است که آزمون در لیگ قهرمانان اروپا با آن به میدان می‌رود.

سردار درباره حضور در این تیم آلمانی گفت: لورکوزن بهترین تیم باشگاهی است که تا به حال در آن بازی کرده‌ام. من هرگز ندیده بودم که باشگاهی این‌قدر حرفه‌ای کار کند. وقتی بازیکن جدیدی می‌آید، هیچ وقت احساس غریبگی نمی‌کند. شخصاً بلافاصله احساس کردم که در خانه هستم. 

در جام جهانی قطر، کل کشور به این مهاجم متکی است. انتظار می‌رود آزمون به عنوان کاپیتان دوم ایران را به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی برساند. اگر این کار را کند، او دیگر یک ستاره مخفی در بوندسلیگا نخواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید