دیدار صالحی امیری با سفیر ایران در مجارستان

رضا صالحی امیری و هیات همراه او با استقبال سفیر ایران و مسئولان ورزش مجارستان وارد این کشور شدند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ صالحی امیری و هیات همراه عصر امروز با استقبال سفیر ایران و مسئولین ورزش مجارستان وارد بوداپست شد. صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک به همراه نصرالله سجادی مشاور عالی و فرید فتاحیان مدیر واحدبین الملل کمیته ملی المپیک به دعوت همتای مجاری خود و در پاسخ به سفر وی به کشورمان به بوداپست مجارستان سفر کرده بود، در میان استقبال حمیدرضا نافذ عارفی، سفیر ایران در مجارستان، علی اکبر شیریان هماهنگ کننده و‌ مسئولان ورزش وارد بوداپست شد.

رییس کمیته ملی المپیک با حضور در سفارت و دیدار با سفیر کشورمان ابراز داشت: بدون تردید افزایش تعاملات ورزشی نقش بسزایی در توسعه مناسبات فرهنگی دو کشور دارد و دو کشور ایران و مجارستان همواره ارتباطات ورزشی خوبی با یکدیگر داشته اند.

در ادامه حمیدرضا نافذ عارفی سفیر ایران در مجارستان ضمن اشاره به همه گیری کرونا و محدودیت های ناشی از این‌همه گیری در کلیه زمینه ها و به خصوص ورزش تاکید کرد قطعا سفر صالحی امیری به مجارستان می تواند زمینه ساز اتفاقات خوبی در ورزش دو کشور باشد ضمن آنکه سفارت هم هر آنچه در توان داشته باشد در همین راستا کمک کند.

در این نشست که پیتر باچا نایب رییس فدراسیون کشتی مجارستان نیز حضور داشت وی ضمن خیر مقدم و ابراز خرسندی از تعاملات بیشتر با ورزش ایران به خصوص رشته کشتی اظهار داشت: هدف ما از ارتباط با ایران توسعه روابط موثر ورزشی و رشد در برخی رشته ها مثل کشتی است. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد ، ایران در رشته کشتی آزاد و مجارستان در رشته کشتی فرنگی می توانند شرکای خوبی باشند و همکاری مطلوبی با یکدیگر داشته باشند، بخصوص که این همکاری می تواند در بسیاری از رشته های دیگر صورت پذیرد.

دیدگاه تان را بنویسید