هفتمی تیم ملی والیبال دختران در آسیا

تیم ملی والیبال نوجوانان دختر ایران با پیروزی مقابل ازبکستان در جایگاه هفتم آسیا قرار گرفت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، تیم ملی والیبال نوجوانان دختر ایران در ادامه رقابت‌های قهرمانی آسیا برای کسب جایگاه هفتم امروز (دوشنبه) از ساعت ۹ صبح به وقت ایران به مصاف ازبکستان رفت و سه بر یک پیروز شد تا همانند دور قبل در رتبه هفتم آسیا قرار گیرد.

ملی‌پوشان ست اول این دیدار را با قدرت شروع کردند و پنج امتیاز از حریف پیش افتادند اما به تدریج ازبک‌ها فاصله خود را از بین بردند و بازی را به تساوی۲۴ بر ۲۴ کشاندند و در نهایت ۲۶ بر ۲۴ پیروز شدند.

ست دوم این دیدار برای ایران بود و بازیکنان ایران پس از نمایشی پایاپای ۲۵ بر ۲۲ پیروز شدند.

ست سوم با امتیازگیری‌های پیاپی ملی‌پوشان ایران آغاز شد و ۶ بر صفر حریف عقب افتاد. شقایق حسن‌خانی، کاپیتان تیم ملی چند امتیاز را با سرویس مستقیم گرفت. در نهایت این ست هم ۲۵ بر ۱۵ به سود ایران تمام شد.

اولین امتیاز ست چهارم برای ایران بود. ملی‌پوشان که از پیروزی در دو ست قبل انگیزه گرفته بودند ۱۱ بر ۲ از حریف پیش افتادند. حسن‌خانی در این ست هم چند امتیاز پیاپی از طریق سرویس گرفت. در نهایت ایران با نمایش خوب خود و با اختلاف زیاد این ست را ۲۵ بر ۸  پیروز شد. 

در پایان این مسابقه شقایق حسن‌خانی کاپیتان تیم ملی ایران با کسب ۲۱ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن زمین شد. ستایش حسینی هم در این بازی ۲۰ امتیاز گرفت و دومین بازیکن امتیازآور شد. همچنین پریا حاجتمند هم ۱۳ امتیاز کسب کرد. امتیازآورترین بازیکن ازبکستان دیلنوزا بود که ۱۲ امتیاز برای تیم خود به دست آورد.

 ایران و ازبکستان یک بار دیگر در مرحله گروهی رقابتهای قهرمانی آسیا به مصاف هم رفتند که ایران آن دیدار را هم سه بر صفر پیروز شد.

ملی‌پوشان ایران در مرحله گروهی این مسابقات با پیروزی مقابل ازبکستان و استرالیا و شکست برابر تایلند و کره‌جنوبی از صعود به جمع چهار تیم برتر آسیا بازماندند. در ادامه هم نتیجه را به قزاقستان واگذار کردند تا شانس قرار گرفتن بین ۶ تیم را از دست بدهند. آنها در آخرین مسابقه خود سه بر یک ازبکستان را شکست دادند و هفتم آسیا شدند.

ایران در دور قبل این مسابقات هم که سال ۲۰۱۸ برگزار شد، هفتم شد که بهترین جایگاه بین هفت دوره حضور است.

 

دیدگاه تان را بنویسید