گزارش جی پلاس

مهدوی کیا تا المپیک روی نیمکت ایران بماند؟

تیم ملی فوتبال امید طبق انتظارهای کادرفنی نتوانست از دور گروهی مسابقات قهرمانی آسیا صعود کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، تیم ملی فوتبال امید ایران با هدایت مهدی مهدوی کیا از صعود به مرحله حذفی مسابقات قهرمانی فوتبال آسیا بازماند و به زودی به خانه باز می‌گردد.

حذف شاگردان مهدوی‌کیا در مرحله گروهی در حضور تیم‌های ازبکستان، قطر و ترکمنستان، برای جامعه فوتبال که ایران را جزو قدرت‌های آسیا تلقی می‌کنند قابل قبول نیست و به انتقاد صریح از سرمربی تیم ملی امید می‌پردازند و او را مسبب شرایط کنونی می‌دانند اما برای شرایط کنونی تیم ملی باید به گذشته برگشت.

باید دید هدف این تیم چه بود و آیا به هدف گذاری خود در این بازی‌ها رسید؟

1-مهدوی‌کیا با ترکیبی از بازیکنان زیر 21 سال و بعضا 18 ساله به این مسابقات رفته بود تا تیمش برای دو سال بعد کسب تجربه کند.

2-مسابقات این دوره سهمیه المپیک نداشت و حتی قهرمانی در بازی‌ها هم تاثیری در سهمیه المپیک ندارد و صرفا یک رقابت دوره‌‌ای فاقد اهمیت است. به همین دلیل هدف‌گذاری تیم ملی بر کسب نتیجه نبود.

3-مهدوی‌کیا بر همین اساس بارها گفته بود که دنبال کسب نتیجه نیست و شاید تیمش نتیجه لازم را نگیرد اما این مسئله را پذیرفته است.

4- بازی‌های تدارکاتی مشکل اصلی تیم ملی در مدت زمان اخیر بود که ایران با فقط دو بازی تدارکاتی ملی راهی این مسابقات شد و قبل از آن فقط با چند تیم دیداری باشگاهی انجام داده بود.

5- برخی از باشگاه‌ها مانند استقلال همکاری لازم را نداشتند و تیم ملی نتوانست از بازیکنان جوانی مانند حسین‌زاده در خط حمله و رضایی در درون دروازه استفاده کند.

6-هدف نهایی تیم ملی امید دو سال آینده و مسابقات انتخابی جام جهانی است که در آن مقطع ملی‌پوشان ایران صاحبه تجربه بیشتری هم خواهند شد.

به طور کلی، ناکامی در این مسابقات همان چیزی بود که کادرفنی تیم ملی پیش بینی هم کرده بود و نباید با این قبیل هجمه‌های غیر کارشناسی، تیم ملی را برای آینده دچار مشکل کرد. به خصوص که این تیم برای حضور در المپیک آماده می‌شود و ایران پیش از این همه از تصمیمات مقطعی و اخراج مربیان بیشترین لطمه را خورده است.

دیدگاه تان را بنویسید