طرفداران کشتی گیر ایرانی سربه فلک کشیدند!

اتحادیه جهانی کشتی به تمجید از آزادکار وزن 92کیلوگرم ایران پرداخت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ کشتی گیر وزن ۹۲ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران، موفق شد مدال طلای تورنمنت قزاقستان را کسب کند.

کامران قاسمپور، در کنار حسن یزدانی و امیرحسین زارع، یکی از اضلاع مثلث طلایی ایران بود که ترک عادت نکرد و در جام بولات تورلیخانوف، با نمایشی درخشان به مدال طلا رسید.

اتحادیه جهانی کشتی، در گزارشی به تمجید از ستاره کشتی ایران پرداخت و نوشت:

قاسم پور به همان شیوه مسلط خود، مدعی مدال طلای وزن ۹۲ کیلوگرم بود و موفق شد رقبا را کنار بزند. این کشتی گیر ایرانی در ۴ مبارزه خود ۴۲ امتیاز کسب کرد، سه کشتی گیر قزاقستانی را شکست داد و حتی یک امتیاز هم از دست نداد.

کامران، در اسلو یک قهرمانی جهان را به دست آورده بود و از آن زمان به بعد طرفداران او سر به فلک کشیده اند. او در مدت کوتاهی با پیروزی مقابل جیدن کاکس از آمریکا و کوربانوف از روسیه، به عنوان برترین کشتی گیر وزن ۹۲ کیلوگرم در جهان شناخته شد.

او در قزاقستان، در ابتدا ویکی از هند را با نتیجه ده بر صفر کنار زد، سپس الیاسوف از کشور میزبان را با همین نتیجه شکست داد، در نیمه نهایی بایگنژیف از قزاقستان را برد و به فینال رسید. داولومبایف قزاق، آخرین رقیب قهرمان جهان بود که قصد داشت او را از کسب مدال بازدارد اما کشتی گیر ایرانی در سطح دیگری قرار داشت. اگر چه کشتی گیر کشور میزبان موفق شد باخت خود را از وقت اول، به وقت دوم موکول کند اما نهایتا قاسمپور پشت حریف را به تشک دوخت و در فاصله دو دقیقه تا پایان، به مدال طلا رسید.

 

دیدگاه تان را بنویسید