اعتصاب وزنه بردارهای ایرانی و نقشه مرادی برای جهان

علی مرادی در حال از ایجاد تحول و حل مشکلات وزنه برداری جهان سخن گفته که ساعاتی قبل اردوی این تیم به علت مشکلات مختلف با اعتصاب وزنه بردارهای ایرانی مواجه و این اردو تعطیل شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در شرایطی که وزنه بردارهای تیم ملی به علت شرایط نامناسب اردو، محل تمرین خود را ترک کرده و اعلام کرده اند تا برطرف نشدن مشکلات به تمرینات باز نمی گردند، رئیس فدراسیون که به تازگی برای تصدی ریاست فدراسیون جهانی نامزد شده، می گوید که برای حل مشکلات وزنه برداری جهان برنامه دارد!

ایرنا نوشت: علی مرادی اظهارداشت: انتخابات فدراسیون جهانی تیرماه برگزار می شود و به عنوان رییس فدراسیون وزنه برداری ایران برای تصدی ریاست جهانی در حال رایزنی با دارندگان حق رای هستیم.

وی بیان کرد: از نظر کمیته بین‌المللی المپیک، فدراسیون جهانی وزنه‌برداری شرایط مطلوبی ندارد و اگر تغییرات لازم در رویکرد خود را انجام ندهد خطر حذف از مسابقات المپیک پیش از گذشته وجود خواهد داشت.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری ادامه داد: یکی از مشکلات فدراسیون جهانی که مورد اعتراض کمیته بین‌المللی المپیک قرار گرفته، اداره این فدراسیون توسط عده ای محدود است که باید این چرخه نادرست و اتکا به عده ای مشخص از بین رفته و از نظرات افراد بیشتر برای پیشبرد اهداف این رشته در جهان استفاده شود.

مرادی ادامه داد: کمیته بین المللی المپیک با چند پیش شرط راضی به حضور وزنه برداری در المپیک ۲۰۲۴ شده که اگر آن شروط اجرا نشود احتمال تعلیق این رشته در دوره های آینده المپیک وجود دارد.

وی اظهار داشت: گفت و گو و رایزنی با دارندگان حق رای در انتخابات فدراسیون جهانی آغاز شده و امیدواریم با توجه به سابقه ۱۲ ساله ایران در دبیرکلی فدراسیون آسیایی، نظر رای دهنگان برای واگذاری ریاست فدراسیون جهانی وزنه برداری به یک ایرانی جلب شود.

مرادی یادآور شد: برخی افراد حضور من به عنوان داور المپیک گذشته را مورد نقد فراوان قرار دادند اما معتقدم حضور به عنوان داور در آرای دیگر داوران هنگام رقابت ورزشکاران ایرانی موثر بود.

در شرایطی که مرادی از شرایط اردوی تیم ملی ایران خبر ندارد و از تحولات در سطح جهانی سخن می گوید، ملی پوشان اردو را تعطیل کرده اند!

 

دیدگاه تان را بنویسید