اصطلاح عجیب رسانه آلمانی برای سردار آزمون!

یک رسانه آلمانی سردار آزمون را به سیب زمینی داغ تشبیه کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، سردار آزمون ستاره ملی‌پوش فوتبال ایران که این روزها در بوندس‌لیگای آلمان برای تیم بایر لورکوزن خوش می‌درخشد، مورد توجه رسانه‌های آلمانی قرار گرفته است. موضوعی که باعث شده تا یکی از رسانه‌های این کشور در اقدامی جالب سردار تیم ملی ایران را به سیب زمینی داغ تشبیه کند.  

در همین رابطه سایت «ligainsider» آلمان به تمجید از سردار آزمون ستاره ایرانی لورکوزن پرداخت و نوشت: قبل از انتقال سردار آزمون از زنیت سن پترزبورگ به بایرلورکوزن مشخص بود که او در درجه اول به عنوان یک تقویت کننده برای فصل آینده در نظر گرفته شده است. مهاجمی که در روزهای ابتدایی حضورش در لورکوزن با تعدادی از مشکلات سلامتی (آسیب رباط، چندین بیماری) دست و پنجه نرم کرد و به دلیل غیبت های متعدد در منطقه تهاجمی لورکوزن مجبور بود هرچه سریعتر سرعت خود را بالا ببرد. او در نهایت تبدیل به یک سیب زمینی داغ (اصطلاح آلمانی) برای لورکوزن نهایی شد.

در همین رابطه سیوان سرمربی لورکوزن، گفت: سردار از نظر بدنی پیشرفت خوبی داشته است. ما روی او خیلی سرمایه گذاری کرده‌ایم. دیدیم که او از تجربه و فیزیک خاصی برخوردار است. البته هم تیمی هایش هم سعی کردند هر چه سریعتر او را ادغام کنند. او با عملکرد خوب خود توانست این کار را انجام دهد.

سرمربی لوزکون تاکید کرد: ما همیشه تاکید کرده‌ایم که موقعیت دهم برای بازی ما به‌عنوان رابط بین خط میانی و حمله بسیار مهم است. البته ما بازیکنی مثل فلوریان ویرتس داریم که واقعا دلتنگش هستیم. آزمون این مهارت را دارد که نقش را کمی متفاوت تفسیر کند. اما او می تواند در این شکاف ها موفق عمل کند.

 آزمون به عنوان مهاجم در کنار پاتریک شیک در پیروزی 4-1 مقابل گریترفورت (یک گل، یک پاس گل) بازی کرد و سپس مقابل آینتراخت فرانکفورت (2-0) از ابتدا در ترکیب تیم بود. او به احتمال زیاد این نقش را دوباره بازی امروز مقابل هوفنهایم بازی خواهد کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید