گلزنی مهاجم جنجالی قلعه نویی در لیگ قهرمانان آسیا

اریک بوکوم بایناما که به علت نداشتن مجوزهای قانونی، از ایران دیپورت و موجب کسر 7 امتیاز از گل گهر شده بود، در لیگ قهرمانان آسیا گل زد و در فصل آینده به ایران باز می گردد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، وقتی مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ مجوز بازی اریک بایناما را لغو و گل گهر با با جریمه هفت امتیازی مواجه کردند، مسئولان گل گهر این بازیکن را به طور موقت به استقلال تاجیکستان فرستادند و او هم با بازی در لیگ قهرمانان آسیا و گلزنی در این فصل، مجوز بازگشت و بازی در لیگ برتر ایران را به دست آورد.

شب گذشته آخرین بازی از دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا در حالی برگزار شد که دو تیم حذف شده گروه A لیگ قهرمانان آسیا در دیداری حیثیتی به مصاف یکدیگر رفتند.

استقلال تاجیکستان که برخلاف فصل گذشته نتوانسته بود شرایط خوبی را رقم بزند، با صفر امتیاز در قعر جدول قرار داشت و شارجه امارات با پنج امتیاز شانسی برای صعود نداشت.

نکته جالب این بازی حضور اریک بانیاما مهاجم گابنی گل‌گهر در ترکیب استقلال تاجیکستان بود. او پس از اینکه به دلیل قوانین ایران اجازه بازی در لیگ برتر خلیج فارس را پیدا نکرد، به صورت قرضی راهی استقلال تاجیکستان شد تا به این شکل مجوز حضور در لیگ ایران را پیدا کند چرا که استقلال دوشنبه در لیگ قهرمانان حضور دارد.

بانیاما در سایر دیدارهای استقلال هم در ترکیب اصلی حضور داشت اما این بار پایش به گلزنی باز شد و توانست در دقایق نخست تیمش را پیش بیاندازد.

در دقیقه ۱۴ این بازی ارسال کوتاه پرتاب اوت یک یک سانتر همراه شد و در حالی که امامنظروف قصد داشت از پشت محوطه جریمه دروازه را باز کند، توپ او در محوطه شش قدم به اریک بوکوم رسید و او بی معطلی دروازه را گشود.

این نخستین گل اریک بانیاما در لیگ قهرمانان آسیا بود که حالا نام این مهاجم گابنی را بیش از پیش از پیش در فوتبال ایران مطرح خواهد کرد.

او در بازی رفت مقابل شارجه نیز توانسته بود یک پاس گل بدهد. در نهایت استقلال تاجیکستان موفق شد با دو گل شارجه را شکست بدهد.

اریک بانیاما مهاجم گابنی تیم گل‌گهر است که در ابتدای فصل جذب تیم امیر قلعه نویی شد اما در نهایت به دلیل آنچه عدم احراز مجوز حضور قانونی در لیگ ایران عنوان شد، تمام بازیهای گل‌گهر با حضور او با حکم انضباطی به شکست ۳-۰ تغییر کرد.

اریک بایناما

 

حجم ویدیو: 1.43M | مدت زمان ویدیو: 00:00:26 دانلود ویدیو

دیدگاه تان را بنویسید