تکذیب تعویق بازی های آسیایی هانگژو

رئیس شورای المپیک مالزی اعلام کرد که بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین برگزار می‌شود و ادعاهایی مبنی بر اینکه احتمال تعویق آن وجود دارد را رد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، بازیهای آسیایی ۲۰۲۲ قرار است در هانگژو،  جنوب غربی شانگهای برگزار شود. شانگهای در حال حاضر با یک وضعیت اضطراری بزرگ ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند و تقریباً ۲۵ میلیون نفر از ساکنان آن در حال حاضر در قرنطینه چند هفته ای به سر می برند. مقامات چینی تلاش می کنند موجی را که با Omicron ایجاد شده مهار کنند.

یک مقام مسئول در شورای المپیک آسیا که نخواست نامش فاش شود، روز پنجشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که تصمیمی گرفته نشده است اما احتمال لغو بازیهای آسیایی وجود دارد. با این حال، نورزا زکریا، رئیس شورای المپیک مالزی این موضوع را رد کرد.

رئیس شورای المپیک مالزی به خبرگزاری فرانسه گفت: "بازی های آسیایی ۲۰۲۲ چین برگزار می شود. ما با OCA (شورای المپیک آسیا) و کمیته برگزاری این رقابت ها مسائل مربوطه را بررسی کرده ایم."

اکثر رویدادهای ورزشی بین‌المللی از زمان همه‌گیری کووید-۱۹ در چین متوقف شده‌اند، اگرچه پکن در ماه فوریه میزبان بازی‌های المپیک زمستانی بود که با تدابیر شدید برگزار شد. 

درست پس از پایان بازی‌های المپیک، شانگهای بزرگترین شهر چین شاهد بدترین شیوع کووید در این کشور در دو سال گذشته بود و ساکنان آن عمدتاً در خانه‌های خود محبوس شده‌اند.

هانگژو پس از پکن در سال ۱۹۹۰ و گوانگژو در سال ۲۰۱۰، سومین میزبان چینی بازیهای آسیایی است.

 

دیدگاه تان را بنویسید