3 طلا ، یک نقره و یک برنز کشتی گیران ایران در روز پایانی قهرمانی آسیا

آزاد کاران ایران در روز پایانی قهرمانی آسیا 3 طلا، یک نقره و یک برنز به دست آوردند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا در اولان باتور ادامه پیدا کرد.

در وزن 61 کیلوگرم داریوش حضرتقلی زاده در نقش یک پدیده ظاهر شد. او در دور اول با نتیجه 9 بر 6 مقابل  این سانگ چویی از کره جنوبی به پیروزی دست یافت.  این کشتی گیر اهل خراسان شمالی در دور دوم با نتیجه 14 بر 11 علی بیگ علی بیگوف (کشتی گیر روسی الاصل) قهرمان آسیا از بحرین را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. داریوش در این مرحله با نتیجه 6 بر 5 از سد اکبر کوربانوف از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت.  اما حضرتقلی زاده که برای کسب مدال طلا روی تشک رفته بود، در این با نتیجه 10 بر صفر مغلوب ری هیگوچی دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 74 کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 7 بر 5 دایچی تاکاتانی دارنده مدال نقره بازی های آسیایی از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر بیامبادورج بات اردن از مغولستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.  امامی که مدال برنز مسابقات جهانی 2019 را در کارنامه داشت، در فینال با نتیجه 5 بر 2 از سد نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم محسن مصطفوی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر دولت مراد اورازگیلیوف از ترکمنستان را مغلوب کرد وی در  دور بعد با نتیجه 6 بر صفر مغلوب دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان از هند شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی نیز به دیدار رده بندی راه یافت. مصطفوی در این دیدار به مصاف گوان اوک کیم از کره جنوبی رفت که با نتیجه 4 بر صفر پیروز شد تا نشان برنز را بر گردن بیاویزد. 

در وزن 92 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر آدیلت داولومبایف دارنده مدال نقره آسیا و برنز بازی های آسیایی از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی ۱۰ بر صفر تاکوما اوتسو دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. در دیدار پایانی آزادکار جویباری موفق شد با شکست 11 بر صفر کشتی گیر میزبان طلای رقابت ها را به دست بیاورد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، یدالله محبی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۲ و ضربه فنی سرداربک خولماتوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز مقابل باتمانگای انختسوشین از مغولستان با نتیجه ۱۲ بر ۲ پیروز شد و به فینال رسید. محبی در کشتی پایانی به مصاف علیشیر یرگالی از قزاقستان رفت و با نتیجه 3 بر یک به برتری رسید و قهرمان آسیا شد.

آزادکاران ایران در ۵ وزن نخست این رقابت‌ها توسط رحمان عموزاد خلیلی در ۶۵، علی سوادکوهی در ۷۹ و محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم به ۳ مدال طلا رسیدند.

دیدگاه تان را بنویسید