نشست خبری هفته نهم لیگ برتر فوتبال

عنایتی: حد و اندازه خودتان را بدانید/ گل محمدی: نباید عدم نتیجه گیری را گردن داور بیندازیم

سرمربی تیم فوتبال هوادار گفت: با بضاعتی که داشتیم خوب بازی کردیم.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، رضا عنایتی پس از تساوی 2 بر 2 مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی اظهار داشت: بازی خوب و خیلی سنگینی بود. نیمه اول گل زدیم اما برتری را از دست دادیم.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کردیم بازی سنگینی داشته باشیم. 10 دقیقه اول بازی را کاملاً از دست دادیم چون جو ورزشگاه آزادی یکسری از بازیکنان ما را گرفته بود اما به مرور به شرایط خودمان رسیدیم و مسلط شدیم و آنچه که باید در زمین اتفاق می‌افتاد. وقتی تا دقیقه 92 از پرسپولیس در ورزشگاه آزادی جلو باشید کار بزرگی انجام داده‌اید. به هر دو تیم خسته نباشید می‌گویم و خسته نباشید ویژه را به بازیکنان خودم می‌‌گویم. اگر خودباوری را پیدا کنیم می‌توانیم امتیازات بیشتری داشته باشیم. همانطور که در بازی‌‌‌های گذشته این اتفاق رخ داد البته نمی‌خواهم بحث داوری‌های گذشته را مطرح کنم.

عنایتی در مورد چالشی که از ابتدای بازی با داور مسابقه داشت، گفت: باید این مسئله را بپرسم زیرا اطلاعات زیادی ندارم.

وی ادامه داد:‌ امروز به نسبت بازی‌های گذشته‌مان شرایط خیلی بهتری در داوری داشتیم. شرایط خیلی بهتر از گذشته بود به آنها خسته نباشید می‌گوییم. اما گاهی با یک سوت‌های کوچک به ما فشار و استرس وارد می‌شد. داور امروز خوب بود. به دوستانم که روی نیمکت‌ها نشسته‌اند توصیه می‌کنم یسکری از مسائل را رعایت کنند آنهایی که مسئول هستند صحبت کنند.

سرمربی هوادار تاکید کرد: یکسری آدم کنار زمین بودند که اصلاً در حد این حرف‌ها نبودند و در 2-3 صحنه با نیمکت ما صحبت کردند. من می‌خواهم بگویم حد و اندازه خودتان را بدانید، وقتی احترام می‌گذاریم حتماً احترام می‌گذاریم چون آقای گل‌محمدی و پیروانی آنجا بودند خودم را خیلی کنترل کردم اما هرکس باید حد و اندازه خودش را بداند. قرار نبوده که ما بیاییم و 4-5 گل بخوریم و برویم. خیلی خیلی مصمم بودیم که امتیاز بگیریم و این اتفاق هم افتاد. بهتر است با تنش و شرایط عجیب و غریب امتیاز نگیریم و احترام بگذاریم. چون من همیشه برای نیمکت حریف احترام خاصی قائلم. کسانی که در حد و اندازه خودشان هستند بیشتر صحبت کنند.

عنایتی در مورد اینکه گل دوم تیمش با دست زده شد، گفت: باید آن را بررسی کنیم فاصله من و شما از آن صحنه دور بود. اصلاً ندیدم که توپ چگونه وارد دروازه شد. اما فکر می‌کنم حامد لک توپ را دفاع کرد که توپ به بازیکنان ما برخورد کرد و وارد دروازه شد البته من هنوز صحنه را دقیق ندیده‌ام. ضمن اینکه دو صحنه را هم باید بررسی کنیم. یک صحنه گل بود و صحنه گل دومی هم که گل خوردیم به هیچ عنوان کرنر نبود. البته با احترام به داور باید صحنه را دوباره ببینیم این چیزی است که در ذهن ما است ولی ما هم شاید اشتباه کرده باشیم.

گل محمدی: سه امتیاز را راحت از دست دادیم

یحیی گل‌محمدی پس از تساوی 2 بر 2 تیم فوتبال پرسپولیس و هوادار در هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر در نشست خبری حضور پیدا کرد و اظهار داشت: باید بازی را می‌بردیم، اما متاسفانه 3 امتیاز راحت را از دست دادیم. قطعاً ناراحت هستیم. موقعیت‌های خیلی خوبی داشتیم و از آن استفاده نکردیم. در این شرایط تیم به فشار و استرس وارد می‌شود. گل دوم را بازیکن حریف با دست زد، اما متاسفانه داوران ندیدند، اما باید بتوانیم در این مسابقات از فرصت‌ها استفاده کنیم.

 

وی ادامه داد: مگر چند فرصت می‌توانیم خلق کنیم. اگر گل نزنیم تیم وارد فشار و استرس می‌شود و تیم حریف از ضربات ایستگاهی می‌تواند به گل برسد. امروز هم روی ضربات ایستگاهی گل خوردیم. گل دوم درست نبود و نمی‌توان زیاد در مورد این موارد صحبت کرد. بازی که باید را انجام ندادیم و تیم حریف با 10 - 11 بازیکن دفاع می‌کرد و کار برای ما سخت شد. در کل موقعیت‌سازی ما در این بازی خوب بود. اگر گل اول را می‌زدیم می‌توانستیم به گل‌های بیشتری برسیم، اما فرصت طلب نبودیم. باید اول بازی گل می‌زدیم، اما اینگونه نشد. باید خود را آماده کنیم برای بازی‌های بعدی.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درمورد عملکرد خط دفاعی و دروازه‌بان تیمش در این بازی عنوان کرد: دو گل خوردیم که گل‌های راحتی بود. قرار نبود در این فرصت‌ها گل بخوریم. خیلی راحت گل خوردیم. به بازیکنان گفته بودم که حریف را نباید دست کم بگیریم، چون آنها دونده هستند. اگر از فرصت‌های خود استفاده می‌کردیم این اتفاقات رخ نمی‌داد.

گل‌محمدی درخصوص اشتباهات داوری و احتمال دور شدن پرسپولیس از قهرمانی، گفت: متاسفانه امسال داورها اشتباهات تاثیرگذاری داشتند. امروز داور مسابقه خیلی خوب قضاوت کرد، اما در صحنه گل دوم کمک داور باید می‌دید یا خود داور زاویه بهتری می‌ایستاد. اشتباهات خیلی زیاد شده است، اما نباید عدم نتیجه‌گیری را به گردن داور انداخت، اما از طرفی هم نمی‌توان به راحتی از برخی صحنه‌ها گذشت و حرفی نزد. امیدوارم تمرکز داوران بالا برود، چون VAR هم نداریم و کار برایشان سخت است. امیدوارم آنها با تمرکز بالاتر بتوانند بهتر سوت بزنند.

وی درمورد اینکه به نظر می‌رسد پرسپولیس از قهرمانی در لیگ اشباع شده و دنبال قهرمانی در جام حذفی است، تصریح کرد: قطعاً این تفکر درست نیست. لیگ برای ما خیلی مهمتر از جام‌های دیگر است. مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتیم و 5 بار قهرمان شدیم. جای اینکه تقویت شویم مشکلات زیادی را تجربه کردیم. قبل از بازی هم گفتم با توجه به اینکه بازیکنان زیادی از دست دادیم، باید تمرین خود را بیشتر کنیم. اتفاقاتی که نباید رخ می‌داد افتاده است و ما باید خودمان را بیشتر آماده کنیم تا قوی‌تر باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درخصوص اینکه دو گل امروز تیمش را مدافعان به ثمر رساندند و مهاجمان توپ‌های زیادی را از دست دادند، اظهار داشت: امیدوارم در آینده شاهد این اتفاقات نباشیم. جاگیری مهاجمان باید بهتر شود و ضمن اینکه باید بیشتر تمرین کنیم و تمرکز بالایی روی ارسال‌ها داشته باشیم. هر هفته هم تمرین گلزنی برای مهاجمان داریم، اما بازهم ممکن است این اتفاقات رخ دهد و توپ‌هایی ارسال شود و کسی از آن استفاده نکند. زمانی که هر تیمی در آزادی مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرد، ما بتوانیم ابتدای بازی گل بزنیم کار برای ما راحت می‌شود. در امر گلزنی باید تمرکز بیشتری داشته باشیم.

دیدگاه تان را بنویسید