اسکوچیچ و طارمی شگفتی ساز شدند/ ایران بدون مهاجم پورتو هم به صعود نزدیک است

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا غیبت مهدی طارمی در لیست دعوت شده از سوی اسکوچیچ را شگفتی عنوان کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به نکات قابل توجه در دیدارهای روز پنجشنبه انتخابی جام جهانی 2022 قطر پرداخت که به نکته‌هایی از تقابل تیم‌های ملی لبنان و ایران نیز اشاره کرد.

سایت AFC درباره این مسابقه نوشت: «لبنان پس از دیدار مقابل ترکمنستان در سال 2018، تاکنون در خانه خود به میدان نرفته و مقابل ایران از بازگشت به خانه هیجان‌زده خواهد بود. لبنانی‌ها به مدت شش سال یعنی طی 14 بازی، شکستی در کشور خود متحمل نشده‌اند و رکوردی افتخارآمیز از خود ثبت کرده‌اند. البته آنها در 11 دیدار از 27 بازی خود خارج از لبنان شکست خورده‌اند.

بزرگترین شگفتی در انتخاب بازیکنان دعوت شده به تیم‌های ملی، عدم دعوت دراگان اسکوچیچ از مهدی طارمی بود و ایران باید با غیبت او کنار بیاید. تیم ملی بازیکنان توانای زیادی در خط حمله دارد، اما طارمی با زدن دو گل و دو پاس گل، تنها در یکی از گل‌های ایران در گروه A دخالتی نداشته است. با در نظر گرفتن دیدارهای مرحله قبلی انتخابی جام جهانی، طارمی شش گل زده و پنج پاس گل داده تا خود را یکی از بازیکنان فوق‌العاده این دور معرفی کند».

 

کوره: ایران با وجود غیبت طارمی به صعود نزدیک است

سایت کوره نوشت: با وجود تصمیم دراگان اسکوچیچ، سرمربی کروات تیم ملی فوتبال ایران برای دعوت نکردن از مهدی طارمی در دو بازی پیش‌رو برابر لبنان و سوریه این تیم همچنان صدرنشین گروه A است و به صعود نزدیک خواهد بود. ایران با کسب 10 امتیاز از 4 بازی صدرنشین است و 2 امتیاز بیشتر از کره‌ جنوبی دارد. تیمی که روز پنجشنبه برابر اماراتی قرار می‌گیرد که فقط 3 امتیاز در 4 بازی قبلی‌اش به دست آورده است.

در جدول رده‌بندی گروه A مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 در قاره آسیا ایران با 10 امتیاز صدرنشین است. کره جنوبی (8 امتیاز)، لبنان (5 امتیاز)، امارات (3 امتیاز)، عراق (3 امتیاز) و سوریه (یک امتیاز) رتبه‌های دوم تا ششم جدول را در اختیار دارند.

بر اساس این گزارش، در گروه B نیر جدال حساسی میان تیم‌های اول و دوم جدول یعنی استرالیا و عربستان صورت خواهد گرفت. گراهام آرنولد، سرمربی استرالیا امیدواراست تیمش با حضور حداقلی تماشاگران نیز انگیزه ویژه‌ای برای بازی با استرالیا پیدا کند. تیمی که پس از 2 سال به دلیل قوانین خاص ضدکرونایی دولت استرالیا در خانه از حریفش میزبانی می‌کند. تقابل استرالیا و عربستان نقش تعیین‌کننده‌ای در مسیر صعودشان به جام جهانی 2022 دارد. استرالیا پس از یک انتظار طولانی در خانه میزبان عربستان است که تاکنون توانسته با شکست دادن ژاپن، عمان، چین و ویتنام صدرنشین 12 امتیازی گروه B شود.

در جدول رده‌بندی گروه B  عربستان با 12 امتیاز صدرنشین است. استرالیای 9 امتیازی رتبه دوم را در اختیار دارد.  عمان و ژاپن با امتیاز 6 رده‌های سوم و چهارم را به خود اختصاص دادند. چین 3 امتیازی و ویتنام بدون امتیاز هم پنجم و ششم هستند. عربستان در صورت پیروزی برابر استرالیا اختلاف خود با سایر تیم‌ها را بیشتر خواهد کرد و رقابت اصلی در این گروه برای کسب رتبه دومی شکل می‌گیرد. در صورت پیروزی استرالیا نیز باید شاهد مبارزه عربستان برای صعود به جام جهانی 2022 باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید