32 داور و 45 کمک داور فوتبال مردود شدند

سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال در حاشیه کلاس توجیهی داوران و کمک داوران لیگ‌های دسته یک و دسته سوم، توضیحاتی را ارائه کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، خداداد افشاریان در کلاس توجیهی پیش فصل داوران لیگ‌های دسته دوم و سوم گفت: این کلاس در دو بازه زمانی در حال پیگیری است. در بخش نخست، گروهی از داوران روز شنبه وارد دوره شدند و روز گذشته کلاس توجیهی و تست آمادگی جسمانی را در برنامه خود داشتند. گروه دیگر نیز امروز وارد شد و کلاس توجیهی و تست آمادگی جسمانی آنها نیز فردا برگزار می‌شود.

وی افزود: در فصل گذشته حدود 650 داور و کمک داور در لیگ‌های دسته دوم و سوم به قضاوت پرداختند. ما به طور سختگیرانه دو گروه 180 نفری را تشکیل دادیم که مجموعا 360 داور می شود. با توجه به اینکه باز هم ممکن است برخی در تست آمادگی جسمانی مردود شوند، تلاش ما این است که تعداد داوران را به حد استاندارد نزدیک‌تر کنیم، هرچند که هنوز از نظر ما ایده آل نیست.

سرپرست کمیته داوران گفت: در این دوره کلیه جوانب را درنظر گرفتیم و ضمن اهدای البسه متحدالشکل و تیشرت تمرینی، آخرین قوانین داوری فیفا برای شرکت کنندگان تدریس شد. ضمن اینکه از ساعت 2 بعد از ظهر تا 10 شب تست آمادگی جسمانی را در ورزشگاه شریعتی کرج برگزار کردیم که 32 داور و 45 کمک داور از گروه نخست مردود شدند. فعلا با همین آمار به استقبال تست گروه دیگر داوران می‌رویم. در نهایت هر داوری که بتواند تست‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارد تا نیم فصل در کنار ما خواهد بود. مردودشدگان نیز تا نیم فصل امکان حضور در کنار ما را ندارند.

وی تصریح کرد: پس از این دوره، در پنج منطقه از کشور تست آمادگی جسمانی داوران پایه را خواهیم داشت که هر کدام از نفرات که تست‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارند به مسابقات اعزام خواهند شد. این روندی است که امسال در پیش گرفتیم. داوران نیز به این درک رسیدند که بدون موفقیت در تست‌ها، امکان شرکت در مسابقات را ندارند. در خصوص داوران لیگ‌های برتر فوتبال و فوتسال که موفق به پاس کردن تست‌ها نشدند، طبق اعلام قبلی در صورت موفقیت در تست‌ مجددی که حدودا در هفته ششم یا هفتم خواهیم گرفت، می‌توانند از هفته هشتم به جمع داوران قضاوت‌کننده ملحق شوند.

افشاریان عنوان کرد: به حق باید گفت که عزیزی خادم در بحث تیم‌های ملی سنگ تمام گذاشته است. این یک واقعیت است که همه آن را می‌بینند و اقدامات لجستیکی انجام شده برای تیم‌ها کاملا مشخص است. عزم جدی عزیزی خادم و فدراسیون فوتبال برای بازی‌های تیم‌های ملی در همه رده‌های آقایان و بانوان موفقیت کامل در مسابقات است.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با اشاره به موفقیت‌های تیم ملی اظهار داشت: شادی و ناراحتی مردم در گرو تیم‌های ملی است و هر گاه تیم ملی سرحال بوده مردم نیز شاد بودند و برعکس این موضوع نیز صادق است. به همین خاطر همه برنامه ریزی‌ها در این راستا است. شاهد بودیم که مهدوی کیا در آلمان حضور داشت اما با رایزنی صورت گرفته و تایید هیات رئیسه به عنوان سرمربی تیم ملی امید معرفی شد و دستیاران خوبی هم با خود به ایران آورد و با یک انسجام کامل تیم بسیار خوبی را تشکیل دادند. خوشبختانه در سه بازی در تاجیکستان به پیروزی رسیدیم و عملا راهی دور نهایی مسابقات شدیم.

افشاریان تصریح کرد: بی‌شک در ادامه راه نیز فدراسیون این تیم را تنها نخواهد گذاشت و در کنار همه تیم‌های ملی خواهد بود و هر اقدام شایسته را انجام خواهد داد. این فدراسیون صادقانه و بدون ریا کار را پیش می برد و شاهد درخشش تیم‌های ملی هستیم و بی‌تردید آینده از آن این فدراسیون و تیم‌های ملی خواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید