جی پلاس

سواستفاده AFC از کاربران ایرانی؛ ذوق زدگی برای درصدهای بی اعتبار+ عکس

در حالی که مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش ستاره های تیم ملی در بازی های اخیر بودند، AFC برای نظرسنجی خود سردار آزمون را برگزیده که با اقبال عمومی بیشتر برای رای گیری همراه است؛ کاری که مدت هاست به آن عادت کرده!

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، دیدارهای هفته سوم و چهارم دور نهایی انتخابی جام جهانی در قاره آسیا روزهای پنج شنبه و سه شنبه گذشته برگزار شد و 12 تیم به رقابت با همدیگر پرداختند.

بعد از اتمام این هفته از مسابقات، کنفدراسیون فوتبال آسیا نامزدهای عنوان بهترین بازیکن را اعلام کرده که سردار آزمون از تیم ملی ایران در کنار دیگر ستاره های فوتبال آسیا مانند سون هیونگ مین از کره جنوبی که در دو بازی اخیر مقابل سوریه و ایران گل زده دیده می‌ شود.

photo_2021-10-14_12-25-23

اما این اتفاق در حالی است که سردار آزمون ضعیف ترین عملکرد خود را در دو بازی اخیر تیم ملی به نمایش گذاشته و حتی برخی از کارشناسان معتقدند در چنین شرایطی باید فرصت به سایر مهاجمان مانند مهدی قایدی، کاوه رضایی و کریم انصاری فرد برسد.

در عوض مهدی طارمی مقابل امارات و علیرضا جهانبخش مقابل کره جنوبی بهترین بازیکنان زمین شدند اما AFC به دلایلی این دو بازیکن را در نظرسنجی مردمی خود قرار نداده است.

در واقع از گذشته هم AFC در این نظرسنجی‌های مردمی که با کامنت دادن و رای گیری اینترنتی همراه است، تیم ها و بازیکنانی را انتخاب می کند که به علت داشتن هوادارهای مردمی، با واکنش بیشتری رو به رو شود. معمولا هم با حضور پرشور ایرانی ها نفرات اول از ایران است ولی وقتی زمان اهدای جوایز فوتبال آسیا برسد، هر بازیکن و تیمی جایزه می گیرند جز فوتبالیست ها و تیم های ایرانی که در این رویدادها محلی از اعراب ندارند!

درواقع به نظر می رسد بخش رسانه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا به خوبی می داند که با استفاده از کاربران ایرانی می تواند تعداد آرای خود را بالا ببرد؛ اتفاقی که برای پرسپولیس و استقلال هم رخ داده است. در واقع در نظرسنجی هایی که بازیکنان این دو تیم حاضر هستند به نفع شان به پایان می رسد و بازیکن مورد نظر با درصد آرای بالا عنوان نخست را کسب می کند.

یکی از مهم ترین علت افزایش حضور ایرانی ها مربوط به انتشار این نظرسنجی ها در رسانه هاست که به دلیل انتشار این اخبار و باور عموم درباره اینکه واقعا بازیکن با این آرا عنوان خاصی را به دست می آورد سبب شده میل به شرکت در آن هم افزایش پیدا کند.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که در اصل برندگان این نظرسنجی هیچ افتخار و مزیت خاصی را به دست نمی آوردند و صرفا یک درصد در فضای مجازی جلوی نامش درج می شود اما ملاک برتری بازیکن نیست. حتی دیده شده بازیکنان پرسپولیس و استقلال عنوان بهترین هافبک، مهاجم یا مدافع آسیا را کسب کردند در حالی که حتی در بین نفرات برتر بخش خود در توزیع جوایز سالانه AFC قرار نمی گیرند!

دیدگاه تان را بنویسید