جی پلاس

آرژانتین چراغ خاموش در مسیر رکورد فوق العاده؛ آلبی سلسته بهترین تیم جهان!

تیم ملی فوتبال آرژانتین با هدایت لیونل اسکالونی رکورد فوق العاده ای به ثبت رسانده است.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، تیم ملی فوتبال آرژانتین تحت هدایت لیونل اسکالونی روزهای خوبی را سپری می کند و پس از قهرمانی در کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۱ اکنون به دنبال صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است. آلبی سلسته در این هفته توانست با نتیجه قاطع ۳ بر صفر اروگوئه را شکست دهد تا بیست و سومین پیروزی دوران اسکالونی به ثبت برسد‌. سرمربی جوان از ۳۸ بازی تنها چهار باخت را تجربه کرده است که آخرینش به سال ۲۰۱۹ بر می گردد.

ایتالیا هفته گذشته در لیگ ملت ها مغلوب شد تا بهترین رکورد شکست ناپذیری یک تیم ملی به پایان برسد. شاگردان مانچینی با ثبت رکورد ۳۷ بازی بدون شکست توانستند برای دومین بار در تاریخ ایتالیا را قهرمان اروپا کنند. به نوشته بی ساکر، با این حال این آمار فوق العاده توسط اسپانیا متوقف شد و ایتالیا پس از ۳۸ دیدار مغلوب شد‌. لاروخا با پیروزی ۲ بر یک به فینال صعود کرد.

پس از آن اتفاق بهترین رکورد به آرژانتین اختصاص یافت. اسکالونتا (لقب آرژانتین تحت هدایت اسکالونی) ۲۴ بازی پیاپی است که مغلوب نشده است. آلبی سلسته هر بار به بهترین رکورد تاریخ نزدیک می شود. این تیم در این مدت ۱۵ برد (۶۲.۵ درصد) و ۹ مساوی (۳۷.۵ درصد) را به دست آورد. تیم اسکالونی رکورد شکست ناپذیری مارسلو بیلسا را پشت سر گذاشت. 

آلبی سلسته از لحاظ گلزنی به یک ریتم مناسب رسید و لئو مسی ۱۲ گل و لائوتارو مارتینس ۱۰ گل به ثمر رساندند. آرژانتین در ۲۰ بازی حداقل یک گل به ثمر رساند تا اینکه بامداد جمعه گذشته در باز کردن دروازه پاراگوئه ناکام ماند و به تساوی بدون گل دست یافت. میانگین گلزنی تیم اسکالونی ۱.۹۶ گل در هر بازی است و ۰.۶۳ گل در هر دیدار دریافت کرده است. 

آرژانتین پس از شکست اروگوئه به روند پیروزی برگشت و تنها هفت دیدار با بهترین رکورد تاریخ این کشور فاصله دارد. تیم کوکو باسیله در سال های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۳ در ۳۸ بازی شکست نخورد و در این مدت در ۱۸ بازی پیروز شد. این رکورد با شکست ۵ بر صفر برابر کلمبیا در انتخابی جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا پایان یافت. با این حال برای فتح دو کوپا آمه‌ریکا کافی بود. 

آمار ثابت کننده دوران درخشان اسکالونی به عنوان سرمربی آرژانتین است. تیم سرمربی جوان، در ۳۸ بازی توانست ۲۳ (۶۰.۵۲ درصد) پیروزی کسب کند و تنها چهار شکست (۱۰.۵۲ درصد) را تجربه کرد. برزیل و کلمبیا تنها تیم هایی بودند که توانستند اسکالونتا را شکست دهند. اکنون آرژانتین فرصت دارد بامداد جمعه با پیروزی برابر پرو به رکورد باسیله نزدیک شود. 

تیم ملی آرژانتین

دیدگاه تان را بنویسید