نتایج کامل کشتی گیران فرنگی ایران در قهرمانی جهان نروژ

ملی پوشان کشتی فرنگی ایران در رقابت های جهانی به مصاف رقبا رفتند و در نهایت عنوان نایب قهرمانی بخش تیمی را کسب کردند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان با عنوان نایب قهرمانی تیم ملی ایران در اسلو نروژ به پایان رسید.

نتایج نمایندگان ایران در اوزان دهگانه به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم: سجاد عباس پور در دور نخست به مصاف مکس نوری از آمریکا رفت و مقابل این حریف شکست خورد. باتوجه به باخت دور بعد حریف آمریکا عباس پور هم حذف شد.

در وزن 60 کیلوگرم: مهرداد مردانی نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم ایران پس از استراحت در دور نخست به مصاف رضوان آرنائوت از رومانی رفت و پیش از سوت پایان مبارزه با نتیجه قاطع ۱۱ بر ۳ به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. مردانی در دور بعد به مصاف  گئورگ غریبیان از ارمنستان رفت و در حالیکه تاکتیک مشخصی برای کسب پیروزی نداشت، در پایان با نتیجه سنگین ۷ بر صفر شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند. در ادامه به علت ناکامی غریبیان در صعود به فینال، مردانی هم حذف شد.

در وزن 63 کیلوگرم: میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف دنیز منیکسه از آلمان رفت و این دیدار با نتیجه 9 بر 0 به سود دلخانی به پایان رسید. دلخانی در یک چهارم نهایی به مصاف تیمیروف از اوکراین رفت و این دیدار با نتیجه 3 بر 3 به برتری رسید و به نیمه نهایی صعود کرد. دلخانی در نیمه نهایی به مصاف ممدوف از آذربایجان رفت و این دیدار با نتیجه  9 بر 0 به برتری رسید و راهی فینال شد. میثم دلخانی در فینال رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان برابر آبولاتزه  کشتی‌گیر گرجستانی با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی رسید و قهرمان جهان شد.

در وزن 67 کیلوگرم: محمدرضا گرایی دارنده مدال طلای المپیک در وزن 67 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول در دور دوم با تسوچیکا شیمویامادا قهرمان آسیا از ژاپن کشتی گرفت و در دیداری نفس گیر حریف را ضربه فنی کرد و در حالی که 6 بر 5 عقب بود به برتری رسید. گرایی در یک چهارم نهایی به مصاف جفروف حریف آذربایجانی رفت و این دیدار در عملکردی دیدنی و درخشان با نتیجه 11 بر 0 زیر سه دقیقه به برتری رسید. گرایی در نیمه نهایی به مصاف حریف گرجستانی رفت و در ثانیه های آخر توانست با نتیجه 6 بر 6 به برتری برسد و راهی فینال شود. محمدرضا گرایی در فینال وزن 67 کیلوگرم مقابل نظیر عبدالله‌یف از روسیه با نتیجه 5-2 به پیروزی رسید.

در وزن 72 کیلوگرم: رضا مختاری در دور اول با برگر ، حریفی از اتریش به رقابت پرداخت و با نتیجه 9 بر 0 به پیروزی دست یافت و راهی دور بعد شد. مختاری در دور دوم به مصاف با جی لی از کره جنوبی رفت و این دیدار با نتیجه 12 بر 2 به نفع کشتی گیر ایرانی به پایان رسید و مختاری در یک چهارم نهایی به رقابت با نماینده آذربایجان پرداخت و با عملکردی فوق العاده در این دیدار با نتیجه 9 بر 0 به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. مختاری در نیمه نهایی به مصاف آمویان مالخاس، حریف ارمنستانی رفت و در این دیدار با نتیجه 10 بر6  شکست خورد و کشتی گیر کشورمان به فینال نرسید و راهی رده بندی شد. مختاری به مصاف اسلیوا از لیتوانی رفت و با نتیجه 10 بر یک در وقت اول باخت و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

در وزن 77 کیلوگرم: محمدعلی گرایی در دور اول به رقابت با آیک مناتساکانیان، حریف بلغارستانی پرداخت و توانست با نتیجه 6 بر 1 به برتری رسید. گرایی در دور بعد به مصاف بولوکواده حریف گرجستانی رفت و این رقابت با نتیجه 6 بر 1 با برتری نماینده ایران به پایان رسید و گرایی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف ولاسوف حریف روسی دارنده طلای المپیک و جهان کشتی رفت و او با نتیجه 9 بر 1  شکست خورد و به نیمه نهایی نرسید. با صعود ولاسوف به فینال، محمدعلی گرایی به شانس مجدد رفت تا برای کسب مدال برنز تلاش کند. گرایی در مبارزه رده بندی به مصاف توماس لوای از مجارستان رفت و در دو دقیقه حریفش را 9 بر صفر برد و مدال برنز را کسب کرد.

در وزن 82 کیلوگرم: پژمان پشتام در دور اول به مصاف سینگ هارپریت حریفی از هند رفت و این دیدار با نتیجه 4 بر 3 با برتری نماینده ایران به پایان رسید. پشتام در دور بعد مقابل تارک محمد عبدالاسلام نماینده بلغارستان با نتیجه 7 بر 2 به سود نماینده کشورمان به پایان رسید و پشتام در یک چهارم نهایی به مصاف کولیو حریفی از بلاروس رفت و توانست با نتیجه 3 بر 1 به برتری دست یابد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. پشتام در نیمه نهایی به مصاف آکبوداک حریف ترکیه ای رفت و با نتیجه 5 بر 0 شکست خورد و از راهیابی به فینال بازماند و راهی رده بندی شد و با شکست رقیب مجارستانی خود به دومین مدال برنز کاروان ایران دست یافت.

در وزن 87 کیلوگرم: کشتی گیر کشورمان در وزن 87 کیلوگرم در دور اول با میهایل برادو از مولداوی به رقابت پرداخت و در این دیدار با نتیجه 3 بر 2 به برتری رسید. طاهری در دور دوم به مصاف تورپان بیسلطان اف از دانمارک رفت و این دیدار با نتیجه 3 بر 1 با شکست نماینده ایران به پایان رسید.

در وزن 97 کیلوگرم: محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست برابر آرتور سارگسیان از روسیه مبارزه کرد که در نهایت این کشتی گیر آملی با حساب 6 بر 4 به پیروزی دست یافت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. ساروی در کشتی دوم خود مقابل ملیا از گرجستان کشتی گرفت و رقیب خود را با حساب 9 بر یک شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.او در این مرحله با پیروزی 5 بر صفر کاخه‌لاشویل را شکست داد. ساروی در فینال این وزن به مصاف ژوکه از مجارستان رفت و با نتیجه 3 بر یک رقیب خود را شکست داد و مدال طلا را به گرفتن آویخت.

در وزن 130 کیلوگرم: علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور نخست، مقابل اواساپیان از ارمنستان با نتیجه ۶ بر یک پیروز شد. وی در دومین مبارزه و در یک چهارم نهایی مقابل کشتی گیر نروژی به پیروزی دو بر یک دست یافت و به نیمه نهایی صعود کرد. او در نیمه نهایی آکوستا فینا، کشتی گیر شیلیایی را با نتیجه نزدیک دو بر یک شکست داد و فینالیست شد. کشتی گیر 130 کیلوگرم ایران در دیدار نهایی گدخائوری از روسیه را با نتیجه 5 بر یک شکست داد و اولین مدال طلای تاریخ کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی را به دست آورد.

 

دیدگاه تان را بنویسید