گزارش جی پلاس از مسابقات جهانی کشتی آزاد نروژ

یک طلا حسن ختام چهار فینال جهانی؛ شیرین کامی با قهرمانی کامران!

مسابقات جهانی کشتی آزاد در اوزان 57،65،79 و 92 با کسب سه مدال نقره و یک طلا توسط کامران قاسم پور برای نمایندگان ایران همراه بود.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ در ادامه مسابقات جهانی کشتی آزاد 2021 نروژ، چهار کشتی گیر ایرانی برای کسب مدالهای طلا در اوزان  ۵۷، ۶۵، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم مقابل رقبای از آمریکا و روسیه قرار گرفتند که بعد از سه مدال نقره، یک مدال طلا توسط کامران قاسم پور به دست آمد.

بعد از طلای یزدانی و زارع که شب گذشته رقم خورد، علیرضا سرلک، امیر محمد یزدانی و محمد نخودی مدال نقره و کامران قاسم پور مدال طلا کسب کردند تا ایران تاکنون سه طلا و سه نقره به دست آورد.

وزن ۹۲ کیلوگرم: کامران قاسمپور(ایران) 8 - ماگومد قربان اف(روسیه) 4

در فینال وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی قهرمانی جهان کامران قاسمپور به مصاف ماگومد کاربانف از روسیه رفت و در یک مبارزه قدرتمندانه با نتیجه 8 بر 4  حریف را شکست داد تا مدال طلای این مسابقات را از آن خود کند.

کامران قاسمپور در مرحله نیمه نهایی برابر جی دن کاکس دارنده مدال های طلای جهان و برنز المپیک از آمریکا به روی تشک رفت و در پایان این مبارزه سخت با نتیجه ۳ بر ۳ و با توجه به اخطار بیشتر حریف قدرتمند آمریکایی، به برتری رسید و راهی فینال شد.

کامران قاسم پور

وزن ۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی(ایران)  یک - جردن باروز(آمریکا) 5

در سومین فینال سومین روز رقابت های جهانی کشتی و در وزن 79 کیلوگرم محمد  نخودی به مصاف جردن باروز نامدار رفت و  او هم نتوانست این حریف را شکست بدهد و با نتیجه 5 بر یک  باخت و نایب قهرمان جهان شد.

محمد نخودی در مرحله نیمه نهایی مقابل نیکا کنچادزه از گرجستان به روی تشک رفت و در یک مبارزه زیبا و سخت با نتیجه ۶ بر ۵ به برتری رسید تا پنجمین فینالیست ایران در این رقابت ها شود.

محمد نخودی

وزن ۶۵ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی(ایران) 4- زاگیر شاخیف(روسیه) 14

امیرمحمد یزدانی در وزن 65 کیلوگرم کشتی قهرمانی جهان به مصاف زاگیر شاخیف از روسیه رفت و  در ناباوری با نتیجه 14  بر 4 در کمتر از 2 دقیقه شکست خورد و به نقره رسید.

یزدانی در دور نخست مقابل گابریل جاناتچ از اتریش با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و در دومین مبارزه و در مرحله یک هشتم نهایی نیز مقابل سباستین ریورا از پورتریکو ۱۳ بر ۳ به برتری رسید. وی سپس مقابل کریستوف بینکوفسکی از لهستان به روی تشک رفت و در پایان به سختی با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی رسید و راهی نیمه نهایی شد. نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم ایران نیز در دیدار نیمه نهایی این رقابت ها برابر علی بک عثمان اف از قرقیزستان به روی تشک رفت و در پایان در یک مبارزه سخت در حالیکه ۴ بر ۴ از حریف خود عقب بود در ۳ ثانیه پایانی یک امتیاز گرفت و با نتیجه ۵ بر ۴ به برتری رسید و راهی فینال شد. 

 

امیرمحمد یزدانی

وزن ۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک(ایران) 3- توماس گیلیمان(آمریکا) 5

در فینال وزن 57 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان علیرضا سرلک به مصاف توماس گیلیمان دارنده مدال برنز المپیک توکیو رفت و 5 بر 3  باخت و نایب قهرمان جهان شد.

سرلک پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل جوزپه ویلارو از اکوادور با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز آرین سیوترین از بلاروس را با نتیجه ۷ بر ۶ شکست داد و به نیمه نهایی رسید.

علیرضا سرلک

دیدگاه تان را بنویسید