جی پلاس

برنامه و زمان مسابقات کشتی گیران آزادکار ایران در قهرمانی جهان نروژ +نتایج کامل

ملی پوشان کشتی آزاد ایران در رقابت های جهانی به مصاف رقبا رفتند که در پایان با 7 مدال در رده سوم قرار گرفتند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، برنامه نمایندگان کشتی آزاد ایران در قهرمانی جهان اعلام شد و برنامه مسابقات آزادکاران ایران به شرح زیر است:

تصاویری جذاب و ماندگار از قهرمانی حسن یزدانی و امیرحسین زارع

 

اولین واکنش رسمی دیوید تیلور بعد از شکست مقابل حسن یزدانی+ عکس

 

شنبه 10 مهر ماه:

یونس امامی: در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان 2021 یونس امامی در وزن 74 کیلوگرم به مصاف با حریف مغولستانی رفت و این دیدار در نهایت با نتیجه 12 بر 2 به نفع نماینده کشورمان به اتمام رسید. یونس امامی به دور دوم صعود کرد و در دومین دیدار خود با کایپانوف از قزاقستان به مقابله پرداخت و این دیدار با نتیجه 12 بر 0 به سود کشتی گیر کشورمان به پایان رسید.یونس امامی در سومین نبرد خود مقابل حریف گرجستانی با نتیجه 8 بر یک شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.با توجه به عدم حضور کنچادزه در فینال، امامی شانس مبارزه در جدول بازنده‌ها را از دست داد. 

رحمان عموزاد: رحمان عموزاد در وزن 61 کیلوگرم توانست مقابل حالیدو حریف مجارستانی با نتیجه 5 بر 0 به برتری رسید. عموزاد در دومین دیدار خود با نتیجه 9 بر 5 مقابل حریف ژاپنی شکست خورد.با شکست کشتی گیر ژاپنی در نیمه نهایی و نرسیدن او به فینال، رحمان عموزاد که در دور مقدماتی مغلوب حریف ژاپنی شده بود، از دور رقابت‌ها حذف شد.

امیر حسین زارع: او در وزن 125 کیلوگرم با نتیجه 6 بر 0 بر حریف بلاروسی غلبه کرد و به دور دوم صعود کرد. زارع در دومین دیدار خود به مصاف گویازدوفسکی از آمریکا رفت و توانست با نتیجه 10 بر 0 در کمتر از دو دقیقه به برتری دست یابد. زارع ملی‌پوش سنگین وزن کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی مقابل طاها آکگول از ترکیه به رقابت پرداخت و در نهایت این دیدار با نتیجه 4 بر 0 به سود ملی پوش کشورمان به پایان رسید و زارع راهی فینال شد.

امیرحسین زارع، کشتی گیر 20 ساله ایران و پدیده مسابقات، در فینال مقابل رقیب صاحب نام خود یعنی پتریاشویلی از گرجستان قرار گرفت و با یک کشتی برتر، رقیب خود را با نتیجه 9 بر 2 شکست داد و به اولین مدال طلای جهان خود دست یافت. زارع پس از ۳۲ سال، کشتی آزاد ایران را صاحب مدال طلای سنگین وزن در رقابت‌های قهرمانی جهان کرد.

حسن یزدانی: حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم در دور اول مقابل دولتبیکو از قزاقستان به رقابت پرداخت و توانست با نتیجه 12 بر 2 به برتری دست یابد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. یزدانی در دومین دیدار مقابل اتهان راموس از پورتوریکو قرار گرفت و این دیدار با نتیجه 10 بر 0 به سود حسن به پایان رسید و راهی نیمه نهایی شد.یزدانی در نیمه نهایی به مصاف نایفانوف حریف روسی رفت و توانست با نتیجه 8 بر 3 به برتری رسید و راهی فینال شد. یزدانی در فینال فردا مقابل دیوید تیلور مبارزه خواهد کرد. این چهارمین رقابت ۲ کشتی‌گیر محسوب می‌شود که در ۳ مبارزه قبلی برد با تیلور بوده است.  یزدانی و تیلور در تکرار فینال المپیک به روی تشک رفتند که حسن یزدانی با یک کشتی برتر توانست رقیب نامدار و قهرمان المپیک خود را با نتیجه 6 بر 2 شکست دهد و قهرمان جهان شود.

یکشنبه 11 مهر ماه:

علیرضا سرلک: علیرضا سرلک در یک هشتم نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم مقابل جوزپه ویلارو از اکوادور با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید. در این وزن 22 نفر حضور دارند. سرلک در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی به مصاف آرین سیورتین از بلاروس رفت و در حالی که 6 بر 2 عقب بود با نتیجه 7 بر 6 برابر حریف به پیروزی رسید و راهی نیمه نهایی شد. در نیمه نهایی و یک جدال جذاب و دیدنی سرلک در حالی که از حریف عقب بود با نتیجه 7 بر 4 برنده شد تا فینالیست شود.

امیر محمد یزدانی: در این وزن یزدانی در دور اول با گابریل جاناتچ از اتریش کشتی گرفت و با امتیاز عالی 10 بر صفر پیروز شد. او در دور دوم با ریورا از پورتریکو مبارزه کرد و 13 بر 3 پیروز شد. او برای رسیدن به نیمه نهایی با نتیجه 4 بر 2 از سد بینکوفسکی از لهستان گذشت. یزدانی نیز در نیمه نهایی وزن ۶۵ کیلوگرم با  علی بیک عثمانوف از قرقیزستان مبارزه کرد و در حالی که با تساوی ۴ بر ۴ از رسیدن به فینال بازمانده بود در فاصله ٣ ثانیه مانده تا پایان مسابقه یک امتیاز گرفت و چهارمین فینالیست ایران شد.

محمد نخودی: نخودی در دور اول به مصاف کانوا از ایتالیا رفت و 11 بر صفر پیروز شد. او در یک هشتم نهایی مقابل آرمان آواگایان از ارمنستان کشتی گرفت و 8 بر 4  پیروز شد و به مرحله بعد راه یافت. وی در او در نیمه نهایی به مصاف سیف الدین آلکما از فرانسه رفت و 11 بر صفر پیروز شد.  او در نیمه نهایی با نیکا کنتچادزه از گرجستان مبارزه کرد و او هم در 20 ثانیه پایانی 6 بر 5  این حریف را از پیش رو برداشت و فینالیست شد. نیکا در طول مسابقه بارها به خاطر حرکات غیرورزشی با تذکر داور رو به رو شد.

کامران قاسم پور: او مقابل آندریل ولاوسف از اوکراین به روی تشک رفت و با کسب برتری ۷ بر صفر راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. کامران قاسم‌پور در این مرحله مقابل ایراکلی از گرجستان با نتیجه ۱۰ بر یک به پیروزی رسید و راهی نیمه نهایی شد. او در نیمه نهایی قهرمانی جهان به مصاف جی دن کاکس نامدار از آمریکا رفت و با نتیجه 3-3 برنده این مسابقه شد تا با ششمین فینالیست ایران یک اتفاق تاریخی برای کشتی آزاد رقم بخورد.

دوشنبه 12 مهر ماه:

مجتبی گلیج: در نخستین دیدار در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج به مصاف الیزبار اودیکادزه از گرجستان رفت. وی در این مبارزه با نتیجه 4 بر صفر مقابل حریف خود به برتری رسید. مجتبی گلیج مقابل یرگالی نماینده قرقزیستان با نتیجه 6 بر 1 به برتری رسید. در نیمه نهایی گلیج به مصاف کارل اسنایدر قدرتمند از آمریکا رفت و در سه ثانیه مانده به پایان مسابقه با نتیجه 3 بر 2 باخت و از رسیدن به فینال بازماند و فردا برای کسب برنز تلاش می کند.

عرفان الهی: در وزن 70 کیلوگرم در دور اول رقابت های خود مقابل حریف ژاپنی قرار گرفت و توانست با نتیجه 8 بر 0 به برتری دست یابد. وی در دور بعد به مصاف نیکولای گراحمز از مولداوی رفت و با نتیجه 4 بر 2 به برتری رسید .عرفان الهی در یک چهارم نهایی در حالی که از حریف خودش پیش بود در ثانیه های پایانی این رقابت ها مقابل  آکمات علی اف از قرقیزستان با نتیجه 8 بر 8 و به علت امتیاز فنی برتر نماینده قرقیزستان شکست خورد. با پیروزی علی اف قرقیزستان در نیمه نهایی، عرفان الهی نیز شانس کسب برنز را به دست آورد.

امیرمحمد یزدانی: او در وزن 65 کیلوگرم کشتی قهرمانی جهان به مصاف زاگیر شاخیف از روسیه رفت و  در ناباوری با نتیجه 14  بر 4 در کمتر از 2 دقیقه شکست خورد و به نقره رسید.

علیرضا سرلک: در فینال وزن 57 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان علیرضا سرلک به مصاف توماس گیلیمان دارنده مدال برنز المپیک توکیو رفت و 5 بر 3  باخت و نایب قهرمان جهان شد.

کامران قاسم پور: در فینال وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی قهرمانی جهان کامران قاسمپور به مصاف ماگومد کاربانف از روسیه رفت و در یک مبارزه قدرتمندانه با نتیجه 8 بر 4  حریف را شکست داد تا مدال طلای این مسابقات را از آن خود کند.

سه‌شنبه 13 مهر ماه:

عرفان الهی: او در دور اول وزن 70 کیلوگرم با نتیجه 8 بر صفرجینتارو موتویاما از ژاپن را برد و در دور دوم 4 بر 2 نیکولای گراحمز از مولداوی را شکست داد. او در یک چهارم نهایی در حالی که از علی اف قرقیز پیش بود به تساوی 8-8 رسید و به علت امتیاز درشت حریف از رسدین به نیمه نهایی بازماند. عرفان الهی در مبارزه ای که اهمیت زیادی برای تیم ایران داشت به مصاف آرمن آندراسیان از ارمنستان رفت و با نتیجه 6 بر 4 باخت و از رسیدن به مدال برنز بازماند. با این نتیجه ایران شانس کسب قهرمانی تیمی را از دست داد.

مجتبی گلیج:  گلیج ابتدا الیزبار اودیکادزه از گرجستان را 4 بر صفر برد و با پیروزی مقابل یرگالی از قرقیزستان به نیمه نهایی رسید. حریف او برای فینالیست شدن کارل اسنایدر نامدار بود که تا چند ثانیه پایانی از این کشتی گیر آمریکایی پیش بود اما یک غفلت و اشتباه سبب شد حریف با نتیجه 3 بر 2 پیروز شود و گلیج هم برای کسب مدال برنز تلاش کند. در رده بندی وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان مجتبی گلیچ به مصاف باتزول از مغولستان رفت و این حریف را به راحتی با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.

دیدگاه تان را بنویسید