نایب قهرمانی ایران در شطرنج دانشجویان آسیا

رقابت‌های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه‌های آسیا، با کسب مقام نایب قهرمانی تیم کشورمان به پایان رسید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در آخرین روز رقابت‌های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه‌های آسیا، بازیکنان در سه دور پایانی با هم به رقابت پرداختند که در پایان، تیم کشورمان با کسب 22.5 امتیاز نایب قهرمان شد.

در رده‌بندی انفرادی که با شرکت 52 دانشجو از 12 کشور برگزار شد، استاد بین‌المللی سید خلیل موسوی در دور هفتم پس از تساوی با بازیکن چینی، در دور هشتم مغلوب استاد بزرگ هندی شد و با پیروزی بر استاد بین‌المللی سنگاپوری، در دور پایانی با 6.5 امتیاز و با امتیاز برابر با بازیکن چین، عنوان چهارم انفرادی را کسب کرد.

 استاد بین‌المللی مرصاد خداشناس نیز در دورهای هفتم و هشتم، نتایج بازی‌ها را به اساتید هندی واگذار کرد و در دور نهم، استاد بزرگ اندونزیایی را شکست داد تا 5.5 امتیاز باارزش برای تیم ایران کسب کند.

مهدی غلامی اوریمی، دیگر بازیکن 5.5 امتیازی تیم ایران در روز آخر، 2 امتیاز کامل از استاد فیده قزاقستانی و بازیکن فلسطینی کسب و نتیجه بازی دور هشتم را به طاهر یوسف، بازیکن اندونزیایی واگذار کرد.

امیرحسین کاشفی نیز در دور هفتم مغلوب استاد فیده اندونزیایی شد و در دور هشتم بر استاد فیده سوری غلبه کرد. کاشفی در دیدار آخر، نتیجه بازی را به استاد بین‌المللی هندی واگذار کرد و 5 امتیاز برای کشورمان به دست آورد.

بر این اساس در رده بندی تیمی، تیم دانشجویان ایران با کسب 22.5 امتیاز، پس از تیم هند (24 امتیاز) در جایگاه دوم رده‌بندی تیمی قرار گرفت و تیم‌های مالزی و اندونزی با 22 امتیاز، سوم و چهارم شدند.

بنا بر قوانین مسابقات آنلاین، این نتایج در حال حاضر نتایج اولیه محسوب می‌شود و نتایج نهایی رقابت‌های دختران و پسران، پس از بررسی های فنی اعلام خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید