سوری ها ایران را اولین شانس صعود به جام جهانی معرفی کردند

روزنامه البعث سوریه در یادداشتی نوشت که ما در هفته اول مقابل شانس اول صعود به جام جهانی شکست خوردیم.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، روزنامه البعث سوریه در آستانه آغاز هفته دوم مسابقات مقدماتی جام جهانی در خصوص بازی‌های این مرحله و ماموریت دشوار تیم ملی سوریه نوشت: ‌اگر منطقی و واقع‌بین باشیم می‌بینیم که شکست برابر ایران دور از انتظار و ناامیدکننده نبود‌، ما مقابل تیمی شکست خوردیم که مدعی اول صعود به جام جهانی است.‌

 

ناصر النجار روزنامه نگار سوری در بخشی از این یادداشت می‌نویسد:‌ مسابقه اول تیم ما و شکست برابر ایران واکنش‌های متفاوتی به همراه داشت اما اکثر واکنش‌ها منطقی و حتی مثبت بود. شکست مقابل ایران در زمین این تیم و با یک گل نگران‌کننده به نظر نمی‌رسد و اتفاقی نیست که نشان از ناکامی و نابودی فوتبال ما داشته باشد. اهالی فوتبال در چنین مسابقه‌ای شکل و سبک بازی یک تیم را بررسی می‌کنند. به طور کلی قرعه‌کشی در اولین هفته ما را مقابل تیمی قرار داده که شانس اول صعود به جام جهانی است ، در رده 33 جهان (26 در آخرین رده‌بندی) قرار گرفته و این قرعه برای تیمی مثل سوریه که از نو ساخته شده مناسب نبود. ما قبل از رویارویی با تیم بزرگی مثل ایران اردوها و بازی‌های تدارکاتی مناسبی نداشتیم و بدون تعداد زیادی از بازیکنان شاخص خودمان به میدان رفتیم. غیبت بازیکنان ما را نمی‌شود با تیمی مثل ایران مقایسه کرد چون آنها در هر پست بازیکنان با کیفیتی در اختیار دارند و این مقایسه درستی نیست.

 

می‌دانیم که تیم ما به فرصت کافی برای هماهنگی و ارائه عملکرد بهتر نیاز دارد و امیدواریم برابر امارات در بازی دوم نمایش بهتری داشته باشیم. مسابقات این مرحله طولانی است و نباید تنها روی بازی اول قضاوت داشته باشیم. ژاپن در خانه خودش شکست خورد اما این پایان تیم ملی ژاپن نیست. شاید شکست در بازی اول ضربه‌ای باشد که تاثیرات مثبتی داشته باشد و باعث شود تیم‌‌های مغلوب در ادامه عملکرد بهتری از خودشان نشان بدهند. شکست مقابل ایران محاسبات ما را تغییر نداده چون این شکست روی کاغذ قابل پیش‌بینی بود. باید صبور باشیم و از این تیم حمایت کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم چون راه طولانی در پیش داریم.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید