نایب قهرمان المپیک آتن در گفت و گو با جی پلاس؛

علیرضا رضایی: کشتی به یک خون تازه نیاز دارد/ از این پس همه چیز به فدراسیون دبیر مرتبط است

سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد ایران گفت: از این زمان به بعد هر اتفاقی در کشتی رخ دهد حالا چه مثبت باشد چه منفی به فدراسیون علیرضا دبیر مربوط می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

علیرضا رضایی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جی پلاس، در خصوص عملکرد کاروان کشتی ایران در المپیک توکیو اظهار کرد: در هرصورت شرایط مشخص بود؛ در کشتی آزاد و فرنگی چهار مدال کسب کردیم که به نظرم توانایی بیشتری داشتیم اما با تمام این تفاسیر حدود 60 درصد مدال‌های بدست آمده کاروان ورزشی ایران توسط کشتی بود. فدراسیون باید از ضعف‌هایی که در این مدت منجر به این مسئله شده درس بگیرد، در جهت رفع آن اقدام کند و من آرزوی موفقیت در مسابقات آینده را دارم و امیدوارم شرایط به گونه‌ای باشد که بتوانیم بهترین نتایح را کسب کنیم.

او با اشاره به عملکرد علیرضا دبیر از زمانی که سکان هدایت فدراسیون را برعهده گرفته گفت: تا قبل از المپیک که دو سال و نیم بود علیرضا دبیر به فدراسیون آمده بود نمی‌شد راجع به عملکردش صد در صد صحبت کرد چون بین دو فدراسیون تداخل وجود داشت اما از این به بعد هر اتفاقی چه مثبت و چه منفی  در کشتی رخ دهد به فدراسیون او مربوط می‌شود.

نایب قهرمان المپیک آتن درمورد برخی اعتراضات نسبت به ابقای محمد بنا در کشتی فرنگی و انتخاب پژمان درستکار در کشتی آزاد به عنوان سرمربی تصریح کرد: به هر حال این موضوع چه درست باشد چه نادرست این تصمیمات گرفته شده است. به نظر من کشتی به یک خون تازه نیاز دارد و امیدوارم مجموع این تصمیمات موفقیت آمیز باشد. همانطور که گفتم از این لحظه به بعد هر اتفاقی در کشتی رخ دهد چه موفقیت چه عدم موفقیت شخصا بر عهده فدراسیون علیرضا دبیر است. پژمان درستکار از دوستان قدیمی من است، شناخت خوبی نسبت به کشتی دارد و برای او آرزوی موفقیت می‌کنم.

رضایی در پایان صحبت‌های خود با بیان اینکه انتخابی تیم ملی باید قانونمند باشد گفت: من امیدوارم کشتی با مسئله نهادینه شدن انتخابی تیم ملی به صورت قانونمند نه به صورتی که در گذشته‌های دور شاهدش بودیم پیش برود و به نظرم الان مانند گذشته شده است. یکی از اشتباهات فدراسیون این بود که هنوز المپیک شروع نشده برای مسابقات جهانی برنامه ریزی کردند که این موضوع نشان دهنده عدم شرایط درست انتخابی است  و من این را از نظر شخصی خودم به هیچ عنوان درست نمی‌دانم. به نظر من اگر دو تیم مجزا در مسابقات المپیک و جهانی شرکت می‌کرد خیلی بهتر بود. امیدوارم کشتی از نظر انتخابی به یک شرایط نرمال برسد و با برنامه ریزی مشخص شده باشد نه اینکه هر بار به یک شکل و شیوه برگزار شود چون در دراز مدت به این رشته ضربه می‌زند بنابراین اگر فدراسیون این مسئله را نهادینه کند می‌تواند به یک موفقیت خوب دست یابد در غیر اینصورت متاسفانه نتوانسته به موفقیت برسد.

 

دیدگاه تان را بنویسید