جی پلاس

اتفاق عجیب در دوچرخه‌سواری ایران؛ رای ندادید تقاص پس می‌دهید!

دبیر هیات دوچرخه سواری استان مازندران می‌گوید رئیس فدراسیون به دلیل اینکه در زمان انتخابات به او رای ندادیم کاری کرد مسابقات جهانی اسپانیا را از دست بدهیم.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ مسابقات دوچرخه سواری تریال قهرمانی جهان از 5 تا 10 شهریورماه به میزبانی اسپانیا برگزار می‌شود و فدراسیون دوچرخه سواری و وزارت ورزش این کشور از ایران هم برای حضور در این رقابت دعوت کردند و قرار بود تیم مازندران در صورت موافقت فدراسیون در این مسابقات شرکت کند اما دبیر هیات استان مازندران معتقد است چون رئیس هیات در انتخابات فدراسیون دوچرخه سواری به محمود رشیدی رای نداده فدراسیون با این اعزام موافقت نکرده است.

عبدالمطلب کریمی دبیر هیات دوچرخه سواری استان مازندران در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جی پلاس، در خصوص این موضوع اظهار کرد: از وزارت ورزش و فدراسیون دوچرخه سواری اسپانیا نامه رسمی برای ما فرستادند و ما با اداره کل ورزش و جوانان مازندران هماهنگ کردیم و به فدراسیون نامه زدند که فدراسیون به شورای برون مرزی نامه ارسال کند. 

او افزود: رئیس فدراسیون از قبل ارتباط خوبی با ما نداشت به خاطر اینکه رئیس هیات استان ما در انتخابات فدراسیون به او رای نداد بعد که متوجه شدند کل مازندران را محروم کردند؛ یعنی هر نامه‌ای که می‌زدیم و هر خواسته‌ای داشتیم انجام نمی‌دادند. فدراسیون به ما گفته بود 16 مرداد نامه را به شورای برون مرزی ارسال کردیم یعنی یک روز قبل از برگزاری شورا در صورتی که اگر نامه زودتر به شورا می‌رسید موافقت می‌شد. من با دبیرخانه تماس گرفتم نامه را برای من فرستادند و دیدم تاریخ 20 مرداد ماه است من گفتم شما که گفتید شانزدهم ارسال کردید؟

کریمی در ادامه تصریح کرد: دیروز که به وزارت ورزش رفتیم گفتیم برای پیگیری نامه فدراسیون برای اعزام به اسپانیا آمدیم و بعد گفتند اصلا چنین نامه‌ای در وزارت ورزش ثبت نشده است. فدراسیون نامه را بیستم نوشته بود اما ارسال نکرد. وزارت ورزش با فدراسیون تماس گرفت و همان لحظه فرستادند و مسئولان وزارت ورزش گفتند دوشنبه جلسه شورای برون مرزی برگزار می‌شود و صددرصد موافقت می‌شود فقط از فدراسیون نامه بگیرید که به سفارت بروید چون اگر نامه فدراسیون نباشد سفارت کاری انجام نمی‌دهد. من به فدراسیون رفتم و سه ساعت نشستم تا آقایان وقتشان آزاد شود صحبت کنیم و نامه را بگیریم بعد اهمیتی ندادند و آخر سر دبیر فدراسیون گفت من با رشیدی صحبت می‌کنم  که با علی‌نژاد معاون وزیر ورزش هماهنگ کنیم  و نامه شما ارسال می‌شود در صورتی که ساعت اداری در حال اتمام بود و من با ناراحتی بیرون آمدم.

 

دبیر هیات دوچرخه سواری استان مازندران با اشاره به اتفاقاتی که قبل و بعد از انتخابات فدراسیون افتاد گفت: در زمان انتخابات علینژاد و رشیدی هماهنگ بودند و رای وزارت ورزش هم به سمت رئیس فعلی فدراسیون بود و طوری لابی کردند که رای بیاورد. در دوران تبلیغات انتخاباتی اردوهای تیم ملی را در مازندران برگزار کردند و هتل پنج ستاره هم گرفتند اما بعد از انتخابات که رئیس مشخص شد دوچرخه سواران را به یک هتل معمولی بردند. گفتند رشیدی می‌آید فدراسیون و کلا دوچرخه سواری احیا می‌شود ولی عملا چیزی ندیدیم.

 

عبدالمطلب حمیدی در ادامه توضیحات خود تصریح کرد: ما تماس که می‌گرفتیم جوابمان را نمی‌دهند و تعجب می‌کنم. من سال 1398 دبیر نمونه کشور شده بودم و در مازندران میزبان مسابقات می‌شدیم. ما برای مسابقات قهرمانی کشور که در نمک آبرود برگزار کردیم نزدیک 150 میلیون هزینه دادیم، بچه‌ها را تور بین‌المللی ترکیه بردیم و الان هم به اسپانیا دعوت شدیم اما این‌ها چنین وزنه‌ای را از دست دادند. وقتی رئیس فدراسیون نمی‌خواهد همکاری کند چه کار کنیم؟  درحال حاضر هم از طرف یکی از فدراسیون‌ها پیشنهاد نایب رئیسی دارم و فدراسیون دوچرخه سواری ما را از دست داد.

او درپایان صحبت‌های خود گفت: بعد از انتخابات با رئیس فدراسیون تماس گرفتیم که تبریک بگوییم و گفتند شما که انتخابات با ما نبودید و از این به بعد باید تقاص پس بدهید  من گفتم یعنی هر کس به شما رای نداد باید عقده‌تان را خالی کنید؟ شما رئیس کل استان‌ها هستید نه فقط کسانی که رای دادند. این فکر کلا غلط است و ما با چنین تفکری نمی‌توانیم پیش برویم و مدیریت کنیم. سطح مسابقات اسپانیا جهانی بود و می‌توانستیم پرچم ایران را بالا ببریم در صورتی که در المپیک دیدید چه نتیجه‌ای کسب کردیم. تریال رشته مظلومی است و اگر اهمیت بدهند ما می‌توانیم قهرمان جهان شویم.

دیدگاه تان را بنویسید