جی پلاس

دیوارچینی گل‌محمدی در پرسپولیس شروع شد!

قهرمان پنج دوره اخیر لیگ با از دست دادن کنعانی زادگان، باید دیوار جدیدی را برای فصل آینده لیگ برتر بسازد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ با قهرمانی پرسپولیس در لیگ بیستم، محمدحسین کنعانی‌زادگان این تیم را ترک کرد و اخبار منتشر شده از ماه ها قبل مبنی بر توافق با الاهلی قطر را رسمیت بخشید. با این اتفاق، او هم به شجاع خلیل‌زاده‌ پیوست که در ابتدای لیگ بیستم راهی قطر شده بود تا به این ترتیب هر دو مدافع خط میانی سرخپوشان در مسیر صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا، از این تیم جدا شوند.

تا قبل از رفتن کنعانی‌زادگان هم یحیی در خط دفاعی با مشکلاتی مواجه بود. در واقع در شرایطی که هر تیمی حدود 4 بازیکن آماده را برای دو پست خط میانی در اختیار دارد، یحیی تا نیم‌ فصل لیگ بیستم فقط کنعانی‌زادگان و سیدجلال حسینی را در اختیار داشت و در ادامه فرشاد فرجی به این ترکیب اضافه شد ولی همچنان کمبودهایی در این تیم دیده می‌شود.

با اتمام فصل و نهایی شدن انتقال کنعانی، یحیی دست به کار شد و در حال خرید دو بازیکن در پست خط میانی است تا جای خالی دو مدافع ملی‌پوش سابق پرسپولیس را کامل کند و با خیال راحت به سمت مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در اواسط شهریور ماه برود.

یکی از خریدهای سرمربی پرسپولیس نهایی شد و او علیرضا ابراهیمی، مدافع گل گهر سیرجان را به تهران آورد تا گلزن ترین مدافع لیگ نوزدهم با 6 گل زده و سابقه زدن 3 گل به پرسپولیس، قرمزپوش شود. ساعاتی بعد از این انتقال هم علی نعمتی، مدافع شهرخودر و بازیکن سابق یحیی در ساختمان این باشگاه حضور یافت و چه بسا او هم دومین خرید سرخپوشان در شروع بازار نقل و انتقالات باشد.

در صورت نهایی شدن این نقل و انتقالات، دیوار خط دفاعی پرسپولیس به سه چهره نسبتا جدید و یک چهره کار کشته به نام سیدجلال حسینی واگذار خواهد شد که شاید با توجه به سن و سالش در اولویت نخست یحیی نباشد اما همواره نشان داده در صورت نیاز، بازی‌های کم ریسک و کم خطایی را به نمایش می‌گذارد.

پرسپولیس نساجی سیدجلال حسینی

با این اتفاقات، پرسپولیسی‌ها از فصل آینده به جای شنیدن اسامی بازیکنانی مانند شجاع و کنعانی‌زادگان که حداقل در پنج سال گذشته یکی از آن‌ها در ترکیب اصلی به میدان می‌رفتند، باید نفرات جدید را ببینند؛ نفراتی که حداقل سابقه حضور در تیم ملی را ندارند و در قیاس با نفرات قبلی کم تجربه‌تر و چه بسا کیفیت کمتری داشته باشند.

البته یحیی در لیگ بیستم هم نشان داد که می‌تواند بازیکنانی مانند میلاد سرلک و حامد لک را که تا قبل از حضور در پرسپولیس درخشش چندانی نداشتند، تا سطح حضور در تیم ملی بالا ببرد. احسان پهلوان یا عیسی آل‌کثیر هم دیگر نفراتی بودند که در دوران گل‌محمدی به مهره‌های قابل اتکایی برای این تیم تبدیل شدند و باید دید با شروع فصل بیست و یکم ترکیب جدید خط دفاعی سرخپوشان چه عملکردی را از خود به نمایش می‌گذارد.

دیدگاه تان را بنویسید