گزارش جی پلاس از هفته پایانی لیگ برتر؛

گلات زیر باران؛ قهرمانی عاشقانه پرسپولیس!+عکس و ویدیو

تیم های پرسپولیس و پیکان در هفته پایانی لیگ برتر در ورزشگاه شهر قدس به مصاف هم رفتند و این دیدار با نتیجه دو بر صفر به سود سرخ پوشان به پایان رسید و شاگردان گل محمدی به پنجمین قهرمانی متوالی دست یافتند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، تیم فوتبال پرسپولیس در هفته پایانی لیگ برتر فوتبال از ساعت 21:15 در ورزشگاه شهر قدس به مصاف پیکان رفت و این دیدار با نتیجه دو بر صفر به سود سرخ پوشان به پایان رسید . این پنجمین قهرمانی متوالی (گلات) شاگردان محمدی در لیگ برتر فوتبال است.

پیکان صفر - پرسپولیس 2

پرسپولیس با میل هجومی بیشتری بازی را شروع کرد ولی در پنج دقیقه ابتدایی سه بار مرتکب خطا روی بازیکنان پیکان شدند اما در دقیقه ۹ و روی ارسال مهدی ترابی به داخل محوطه جریمه، مهدی عبدی با نوک پا دروازه پیکان را گشود. بعد از گل پرسپولیس، پیکان از فاز تدافعی خارج شد و دو، سه موقعیت را روی دروازه حامد لک خلق کرد که تهدید جدی برای دروازه سرخپوشان نبود ولی باز هم در دقیقه ۲۲ پرسپولیس روی ضربه احمد نوراللهی از داخل محوطه جریمه به گل دوم دست یافت تا خیال گل محمدی راحت شود. ارسال حسین پور امینی به روی دروازه به پای امیری برخورد کرد و برخلاف تصور حامد لک به دیرک دروازه خورد تا فرشاد فرجی به طور سراسیمه توپ را به اوت بزند. یک دقیقه بعد حامد لک برای دفع توپ دچار اشتباه شد و ضربه زمینی او در مقابل محوطه جریمه به مهاجم پیکان رسید اما دفع این بازیکن ناقص بود تا این فرصت از دست برود.   در دقیقه ۳۶ باز هم دروازه پیکان تهدید شد که این بار ضربه مهدی مغانلو توسط رضایی مهار شد تا اختلاف دو تیم بیشتر از این نشود. در دقیقه ۴۰ ارسال امید عالیشاه به روی دروازه با ضربه سر مهدی ترابی با اختلاف اندک از کنار دروازه پیکان به بیرون رفت.   در دقیقه ۴۵ پرسپولیس شانس گلزنی روی یک ضد حمله تند و تیز از سوی مهدی عبدی را داشت که مداخله مدافعان حریف و در ادامه پاس رو به عقب عبدی و ضربه مغانلو دفع شد.   نیمه دوم با تعویض های گل محمدی و بارش باران و وزش باد، موقعیت چندانی نداشت تا پرسپولیس در نهایت با پیروزی دو بر صفر به مقام قهرمانی لیگ برتر دست یابد.  در آغاز نیمه دوم پیکان دروازه پرسپولیس را تهدید کرد که فرشاد فرجی به سرعت توپ راه دور کرد و پای مهاجم پیکان به گل باز نشد.  بعد از گذشته ۲۵ دقیقه، امیر روستایی بعد از حرکت در داخل محوطه جریمه به سمت دروازه لک شوت زد که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت. 

پرسپولیس: حامد لک، فرشاد فرجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان (سیدجلال حسینی ۸۷)، وحید امیری، مهدی شیری، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، امید عالیشاه (سیامک نعمتی ۸۷)، مهدی ترابی (احسان پهلوان ۶۲)، مهدی عبدی (سعید آقایی ۵۴) و شهریار مغانلو (عیسی آل کثیر ۸۷).

پیکان: علی‌رضا رضایی، امیر حسین رنگرزجدی، نادر محمدی (کارت زرد ۶۱)، محمد خدابنده‌لو، ابراهیم صادقی، حسین پورامینی، آرمان قاسمی، محمد امین درویشی (کوشکی ۴۶)، سید محمد ستاری، سامان فلاح و اسماعیل بابایی.

پرسپولیس - پیکان

پرسپولیس - پیکان

پرسپولیس - پیکان

پرسپولیس - پیکان

پرسپولیس - پیکان

پرسپولیس - پیکان

پرسپولیس - پیکان

از سوی دیگر همزمان با این دیدار تیم فوتبال استقلال در ورزشگاه آزادی به مصاف سپاهان رفت و این دیدار با نتیجه دو بر یک به سود سپاهان به پایان رسید.

استقلال یک - سپاهان 2

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، محمد حسین مرادمند، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، مسعود ریگی، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، وریا غفوری، متین کریم‌زاده، ارسلان مطهری، مهدی قایدی

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، عزت‌الله پورقاز، سجاد شهباززاده، محمد محبی، دانیال اسماعیلی‌فر، امید نورافکن، سیدمحمد کریمی، احسان حاج صفی، گئورگی گولسیانی، سروش رفیعی، محمدرضا خلعتبری

در دقایق ابتدایی بازی، دو تیم سعی داشتند به نیمه زمین یکدیگر بیایند و موقعیت‌هایی برای خود شکل دهند. در این بین توپ و میدان بیشتر در اختیار زردپوشان اصفهانی بود. دقیقه ۱۲ بازی، متین کریم‌زاده روی پاس آرش رضاوند در محوطه جریمه سپاهان صاحب موقعیت شد اما ضربه این بازیکن را پیام نیازمند دریافت کرد. فرشید اسماعیلی در دقیقه ۱۵ مسابقه روی یک نفوذ، در محوطه جریمه زردپوشان توپ را در اختیار گرفت ولی ضربه شوت این بازیکن نتوانست دروازه سپاهان را تهدید کند. آبی پوشان بازهم فشار خود را روی دروازه سپاهان کم نکردند و وریا غفوری روی یک ضربه کاشته در دقیقه ۱۸، شوتی روانه دروازه حریف کرد که این ضربه با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت. ارسلان مطهری در دقیقه ۲۳ بازی، شوتی روانه دروازه سپاهان کرد که ضربه این بازیکن را پیام نیازمند با مشت دفع کرد. در دقیقه ۲۷ این دیدار، مهدی قایدی با حضور در محوطه جریمه شاگردان نویدکیا، دروازه پیام نیازمند را تهدید کرد اما ضربه این بازیکن با واکنش پیام نیازمند همراه شد. پس از توقف سه دقیقه‌ای بازی در دقیقه ۳۰، مهدی قایدی روی یک ضربه چکشی می‌توانست دروازه سپاهان را باز کند اما ضربه این بازیکن را دروازه‌بان سپاهان دریافت کرد. استقلال در ادامه بازهم در نیمه زمین حریف حضور داشتند و بازهم در تلاش بودند دروازه زردپوشان اصفهانی را تهدید کنند اما تلاش آبی‌ها نتوانست منجر به گل شود. مهدی قایدی در صحنه مشکوک پشت محوطه جریمه در دقیقه ۴۴ متوقف و محمد محبی با کارت زرد توسط داور بازی جریمه شد. در پایان تلاش دو تیم برای به ثمر رساند گل در نیمه اول بی‌نتیجه بود تا این بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

دو تیم در نیمه دوم بازی را متعادل آغاز کردند و بازی بیشتر در میانه میدان در جریان بود. استقلالی‌ها با در دست داشتن توپ سعی داشتند بازی را کنترل کنند و مدیریت بازی را دست بگیرند. رضا میرزایی در دقیقه ۵۴ بازی روی یک مصاف تک به تک با دروازه‌بان و روی پاس سروش رفیعی موفق شد دروازه تیم استقلال را باز کند تا نتیجه بازی یک بر صفر به سود زردپوشان اصفهانی پیش برود. میرزایی در دقیقه ۶۱ روی اشتباه مدافعان استقلال بازهم شانس گلزنی داشت اما ضربه این بازیکن را سید حسین حسینی دریافت کرد. استقلال در دقیقه 63 مسابقه فرصت خوبی برای جبران نتیجه داشت و نفوذ خوب مسعود ریگی در محوطه جریمه سپاهان، مهدی قایدی را صاحب موقعیت کرد اما شوت قایدی را پیام نیازمند دفع کرد. سپاهان بعد از گل اول، بازهم به حملات خودش ادامه داد که در یکی از این فرصت‌ها یاسین سلمانی در دقیقه ۶۹، با حضور در محوطه جریمه استقلال شوتی روانه دروازه‌ آبی‌ها کرد که این ضربه با واکنش حسینی همراه شد. فرشید اسماعیلی در دقیقه ۷۳ روی ارسال مهدی قایدی از سمت چپ، فرصتی خوبی در محوطه جریمه سپاهان داشت که ضربه او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت. پس از توقف سه دقیقه‌ای بازی در دقیقه ۷۵، استقلالی‌ها تلاش نصفه‌ و نیمه‌ای برای به تساوی کشاندن بازی داشتند. سبحان خاقانی در دقیقه ۷۹ بازی، از پشت محوطه جریمه سپاهان شوتی روانه دروازه حریف کرد که این ضربه با اختلافی زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت. دقیقه ۸۳ بازی، مهدی قایدی باز هم پشت محوطه جریمه سپاهان شوت پرقدرتی روانه دروازه سپاهان کرد اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت. حملات سپاهان ادامه داشت و سجاد شهباززاده در دقیقه ۸۵ بازی روی پاس رضا میرزایی در محوطه جریمه استقلال موفق شد گل دوم بازی را به ثمر برساند. محمد کریمی در دقیقه 90 با دریافت کارت زرد دوم از سوی داور از زمین مسابقه اخراج شد تا زردپوشان در دقایق پایانی این بازی 10 نفره کار خود را پیش ببرند. مهدی مهدی‌پور روی یک ضربه کاشته و با یک شوت دیدنی در دقیقه 4+90 موفق شد دروازه سپاهان را باز کند تا نتیجه بازی 2 بر یک شود. استقلالی‌ها بازهم بعد از گل دیرهنگام خود تلاش کردند باز هم دروازه سپاهان را تهدید کنند اما تلاش این تیم ثمری نداشت تا این بازی با پیروزی 2 بر یک شاگردان محرم نوید کیا به پایان برسد.

استقلال - سپاهان

استقلال

استقلال - سپاهان

استقلال سپاهان لیگ برتر بیستم پیام نیازمند مهدی قایدی

استقلال سپاهان احسان حاج صفی

استقلال سپاهان مهدی قایدی

استقلال سپاهان امید نورافکن

استقلال سپاهان

صنعت نفت 2 - ماشین‌سازی یک
گل‌ها: عبدالله ناصری (9) و طالب ریکانی (52) برای صنعت نفت و محمدامین اسدی (6+45) برای ماشین‌سازی
کارت زرد: وحید نعمتی از ماشین‌سازی

آلومینیوم صفر - نفت مسجدسلیمان یک
گل: ساسان حسینی (45)
کارت زرد: محمد ایرانپوریان از آلومینیوم و مسلم مجدمی از نفت مسجدسلیمان

گل‌گهر 2 - نساجی 2
گل‌ها: گادوین منشا (71 - پنالتی و 79) برای گل‌گهر و ایوب کلانتری (4+45) و حسین زامهران (56) برای نساجی
کارت زرد: مرتضی تبریزی از گل‌گهر و ایوب کلانتری از نساجی

پدیده صفر - فولاد صفر
کارت زرد: صالح حردانی از فولاد

تراکتور 5 - سایپا یک
گل‌ها: سعید واسعی (13)، سامان نریمان‌جهان (28)، میلاد فخرالدینی (45) و علی فتحی (71)  پیمان بابایی (87) برای تراکتور و حسین ماهینی (31 - پنالتی) برای سایپا
کارت زرد: حمید بوحمدان از تراکتور

ذوب‌آهن صفر - مس یک
گل: محمد قاضی (53)

با وجود ناکامی سپاهان در کسب مقام قهرمانی، سجاد شهباززاده با به ثمر رساندن 20 گل به‌عنوان آقای گلی مسابقات دست یافت. این تعداد گل باعث شد شهباززاده بهترین آقای گل شش دوره اخیر لیگ برتر باشد.

همچنین سروش رفیعی که نهمین پاس گل خود را مقابل استقلال به رضا میرزایی داد، بهترین پاسور گل فصل 1400-1399 لیگ برتر لقب گرفت.

دیدگاه تان را بنویسید