جی پلاس

المپیک 2020 توکیو| نازنین ملایی به فینال B رفت و از کسب مدال بازماند

ملی پوش قایقرانی ایران توانست به فینالB رویینگ صعود کند ولی از کسب مدال باز ماند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، در هفتمین روز از مسابقات المپیک توکیو و در رشته قایقرانی نازنین ملایی بانوی ملی پوش کشورمان در مرحله نیمه نهایی مسابقات رویینگ صبح امروز به مصاف حریفانی از کشور‌های آمریکا، انگلیس، کانادا، نیوزیلند و اتریش رفت و با قرار گرفتن در رده ششم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند.

/

ملایی در مسابقه امروز با ثبت زمان ۷:۴۵.۵۲ در رده ششم قرار گرفت. قایقران تیم ملی نیوزیلند با ثبت زمان ۷:۲۰.۷۰ اول شد و قایقرانان کشور‌های انگلیس و اتریش به ترتیب با ثبت زمان ۷:۲۵.۱۲ و ۷:۲۵.۵۹ در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

بدین ترتیب کشور‌های نیوزیلند، انگلیس و اتریش به فینال A مسابقات رویینگ المپیک توکیو صعود کردند.

نازنین ملایی بانوی ملی پوش قایقرانی کشورمان بعد از قرار گرفتن در رده ششم به فینال B المپیک راه یافت و در آنجا باید برای کسب رتبه‌های ششم تا دوازدهم تلاش کند.

البته قایقران کشورمان در مراحل قبلی نتایج بسیار قابل قبولی گرفته بود و موفق شده بود از مراحل مقدماتی و یک چهارم نهایی صعود کند و تاریخ ساز شود.

نازنین ملایی روئینگ المپیک

مرحله اول

ملایی به عنوان اولین نماینده کاروان ایران یک مرداد به مصاف رقبا رفت و با قرار گرفتن در جایگاه سوم به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. ملایی برای اولین بار در تاریخ قایقرانی روئینگ ایران در المپیک مستقیما به این مرحله رسید. او در خط 6 دسته یک مسابقات روئینگ تک نفره سنگین وزن (2 هزار متر) با 5 قایقران دیگر رقابت کرد. تاتسیانا کلیموویچ از بلاروس، کارا کوهلر از آمریکا، اسرا محمد از سودان، الخاندرا آلونسو از پاراگوئه و استر توکو از نیجریه در دسته نازنین ملایی حاضر بودند.

یک چهارم نهایی

ملایی در یک چهارم نهایی با پنج قایقران دیگر به رقابت پرداخت و  با زمان ۸ دقیقه و ۷ ثانیه سوم شد و به نیمه نهایی Aو B راه یافت. در دسته چهارم یک چهارم نهایی ملایی با لچوگا از مکزیک، تویگ از نیوزلند، جملین از سوئیس، دیکمن از نامیبیا، هوانگ از چین تایپه رقابت کرد.

دیدگاه تان را بنویسید