معافیت نادوی ایران از پرداخت مالیات/۱۲۵ هزار یورو بازپس گرفته شد

اداره مالیات آلمان متقاعد شد ایران نادو را از پرداخت مالیات معاف کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و رییس شورای مرکزی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران، اظهارداشت: از ابتدای همکاری ایران نادو تا اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ در صورتحساب های ارسالی به ایران مبلغ ۱۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده محاسبه می شد. با توجه آنکه مالیات اشاره شده مبلغ قابل توجهی را شامل می شد، مذاکره با آزمایشگاه برای حذف این آیتم در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: مکاتبات متعددی با کلن انجام شد، با توجه به اثبات پرداخت مالیات به دولت توسط فدراسیون پزشکی که متولی هزینه‌های ستاد است، اداره مالیات آلمان متقاعد شد ایران نادو را از پرداخت مالیات معاف کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: تمام مبالغ پرداختی های پیشین به کلن از سال ۲۰۱۶ نیز بررسی و در نهایت مبلغ ۱۲۵۰۰۰ یورو قابل استرداد اعلام شد. ایران نادو به اندازه مبلغ فوق بستانکار شده و هزینه های آتی ستاد از این مقدار کسر خواهد شد، همچنین برای همیشه ۱۹ درصد از صورتحساب های آتی نیز کسر می شود.

علی نژاد گفت: ایران نادو در شرایط عادی هر سال بین ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ نمونه گیری با هزینه تقریبی ۲۰۰ تا ۲۶۰ هزار یورو انجام می دهد و کاهش ۱۹ درصدی صرفه‌جویی چشمگیری را شامل خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید