با کسب ۲ مدال طلا ، ۳ نقره و ۳ برنز؛

نایب قهرمانی ایران در مسابقات قهرمانی جهان کشتی ناشنوایان

تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ناشنوایان کشورمان با کسب 2 مدال طلا ، 3 نقره و 3 برنز عنوان نایب قهرمانی جهان را به دست آورد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در بخش بزرگسالان از ظهر امروز – پنجشنبه 17 تیرماه  در استانبول ترکیه پیگیری شد و در پایان تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ناشنوایان کشورمان با کسب 2 مدال طلا ، 3 نقره و 3 برنز بر سکوی دوم ایستاد. میزبان قهرمان شد و قزاقستان عنوان سوم را به دست آورد.

حسین نوری در وزن 74 کیلوگرم و حمیدرضا کنعانی در وزن 79 کیلوگرم مدال طلا ، محمد سیاهوشی در وزن 57 کیلوگرم ، فرود حجتی در وزن 70 کیلوگرم و محسن منوچهر در وزن 92 کیلوگرم مدال نقره و کیوان رستم آبادی ، حسین دریکوند و حسن مدانلو در اوزان61 ،86 و 97 کیلوگرم مدال برنز را برای کشورمان به دست آوردند. 
 
 وزن 57 کیلوگرم : محمد سیاهوشی (همدان) در دیدار اول خود 10 بر 0 کشتی گیر اوکراین را مغلوب کرد، در دومین دیدار حریف قزاقستانی خود راس 10 بر 0 شکست داد ، و با نتیجه مشابه برابر کشتی گیر قدرتمند روسیه به برتری رسید .سیاهوشی در دور بعد برابر کشتی گیر میزبان با ناداوری 7 بر 5 مغلوب شد و مدال نقره را به دست آورد.
 
وزن 61 کیلوگرم : کیوان رستم آبادی (کرمانشاه) در اولین مسابقه مقابل حریفی از کشور اوکراین با حساب 10 بر 0 پیروز شد، در دومین مسابقه 10 بر 4 مغلوب کشتی گیر روس شد، در دیدار بعد خود با نتیجه 17 بر 7 برابر کشتی گیر ترک به برتری رسید،در دیدار بعدی 10 بر 9 مغلوب حریف  قزاقستانی شد.در دور بعد حریف آذربایجانی خود را ضربه فنی کرد و به مدال برنز رسید. 


 وزن 65 کیلوگرم : علیرضا کاظمی (قزوین)در اولین مسابقه خود 16 بر 6 برابر حریف ترک مغلوب شد، در دیدار دوم 7 بر 4 برابر کشتی گیر قزاق شکست خورد، در سومین مسابقه با ضربه فنی مغلوب کشتی گیر روسیه شد.در دور بعد با ضربه فنی مغلوب حریف قزاقستانی شد.

وزن 70 کیلوگرم : فرود حجتی (کرمانشاه)در اولین مسابقه حریف اوکراینی خود را ضربه فنی کرد،در دومین دیدار 10 بر 0 برابر حریف ترک مغلوب شد، در مسابقه سوم با ضربه فنی کشتی گیر قزاقستان را شکست داد .حجتی برابر کشتی گیر ترک با نتیجه 13 بر 2 شکست خورد و به مدال نقره رسید.

 وزن 74 کیلوگرم : حسین نوری (اردبیل) در دیدار اول 8 بر 7 برابر کشتی گیر روس پیروز شد ، در دومین دیدار 10 بر 0 مقابل حریف بلاروس پیروز شد‌,در سومین مسابقه خود 14 بر 3 برابر کشتی گیر ترکیه به برتری رسید.نوری برابر کشتی گیر قدرتمند روسیه با نتیجه 10 بر 0 پیروز شد و به مدال طلا رسید.

 وزن 79 کیلوگرم : حمیدرضا کنعانی (مازندران) در اولین مسابقه خود 10 بر 0 حریف بلغاری خود را شکست داد در دومین مسابقه خود 12 بر 1 کشتی گیر روس را مغلوب کرد،کنعانی با ضربه فنی برابر حریف قزاقستانی پیروز میدان شد .کنعانی در دور بعد 6 بر 5 کشتی گیر میزبان را شکست داد و مدال طلا را به دست آورد .

وزن 86 کیلوگرم : حسین دریکوند (لرستان) در دیدار اول خود 7 بر 1 کشتی گیر میزبان را شکست داد ، در دومین دیدار با نتیجه 4 بر 3 حریف روس را مغلوب کرد ، در مسابقه سوم با ضربه فنی برابر کشتی گیر بلاروس پیروز شد،دریکوند در مسابقه چهارم خود با ضربه فنی مغلوب کشتی گیر اوکراین شد .در دور بعد 9 بر 4 حریف قزاقستانی خود را شکست داد به مدال برنز رسید. 
 
وزن 92 کیلوگرم : محسن منوچهر (زنجان)در اولین مسابقه خود با نتیجه 12 بر 8 برابر حریف ترک مغلوب شد.، در دومین دیدار 12 بر 0 کشتی گیر قزاقستان را شکست داد، در سومین مسابقه 10 بر 0 برابر کشتی گیر روسیه پیروز شد.کشتی گیر زنجانی کشورمان در پیکار با کشتی گیر اوکراینی 5  بر 4 پیروز شد و به مدال نقره رسید. 
 
وزن 97 کیلوگرم : حسن مدانلو (مازندران) در مسابقه اول خود 10 بر 0 برابر کشتی گیر اوکراین پیروز شد ، در مسابقه دوم حریف قزاقستانی را ضربه فنی کرد، در پیکار با کشتی گیر روسیه 9 بر 7 مغلوب شد..کشتی گیر مازنی ناشنوایان در پیکاری سخت برابر کشتی گیر ترک قرار گرفت و پس از تساوی 8 بر 8 با ناداوری بازنده اعلام شد و به مدال برنز رسید.

وزن 125 کیلوگرم : سعید فروتن نژاد (همدان)در مسابقه اول 10 بر 0 برابر حریف روس ،بازی را واگذار کرد، در دومین دیدار 10 بر 0  مغلوب کشتی گیر قرقیزستان شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید