جی پلاس

جنگ داخلی خروس ها در یورو؛ افشای اختلاف ها و حواشی عجیبی که جان فرانسه را گرفت!

تیم ملی فوتبال فرانسه که در میان تعجب همگان در مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ حذف شد حواشی و اختلافات درون تیمی زیادی داشت.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، تیم ملی فرانسه دوشنبه شب به شکل غیرمنتظره ای از یورو ۲۰۲۰ حذف شد. خروس ها که در یک چهارم نهایی به مصاف سوییس رفتند پیروزی ۳ بر یک را با تساوی ۳ - ۳ عوض کردند و در ضربات پنالتی مغلوب حریفشان شدند. کمتر کسی تصور می کرد قهرمان جهان در چنین مرحله ای کنار برود چون آبی ها بخت نخست قهرمانی به حساب می آمدند. تیم دیدیه دشان پیش از شروع جام گرفتار حاشیه شد و این اختلاف میان بازیکنان و کادر فنی در جریان بازی ها ادامه داشت. بدون شک این موضوع تاثیر مستقیمی روی خداحافظی زود هنگام فرانسوی ها از یورو داشت. 

همه چیز از دیدار دوستانه خروس ها با بلغارستان شروع شد که اولیویه ژیرو به کیلیان ام‌باپه کنایه زد و گفت که مهاجم پاری‌سن ژرمن به او پاس نمی دهد. با وجود اینکه بازیکن چلسی اعلام کرد تنها منظورش ام‌باپه نبوده است اما مهاجم جوان فرانسوی به شدت از این موضوع خشمگین شد. رفتار کیلیان از نظر برخی از بازیکنان باتجربه تیم نادرست بود. استیو ماندانا، هوگو لوریس و موسی سیسیکو چنین رفتاری را نپسندیدند.  

فرانسوی ها بر خلاف تیم هایی همچون انگلیس، ایتالیا، آلمان و یا اسپانیا نتوانستند میزبانی در کشور خود را تجربه کنند و سه بازی مرحله گروهی شان را در سه شهر مونیخ، بوداپست و بخارست برگزار کردند. در پایتخت مجارستان برخی از اعضای تیم از هتلی که اقامت داشتند راضی نبودند و پل پوگبا درخواست کرد که در گاردنوی، ۵۰ کیلومتری بوداپست که چشم اندازی رو به دریاچه دارد اقامت کنند. آن ها احساس می کردند در قرنطینه به سر می برند چون در هتل ماریوت بوداپست حتی نمی توانستند پنجره ها را باز کنند. بازیکنان فرانسه به دلیل دیگری هم عصبانی بودند. آن ها نمی توانستند با عزیزانشان وقت خود را بگذرانند چون فدراسیون فوتبال فرانسه هرگونه روابطی را به خاطر کووید ۱۹ ممنوع کرده بود. 

اوج این حواشی در دیدار برابر سوییس دیده شد. ربیوت و پوگبا در جریان بازی به یکدیگر توهین کردند. بازیکن یوونتوس از کار دفاعی هافبک منچستریونایتد ناراضی بود. همچنین واران به شدت به پاوار به خاطر نحوه بد دفاع کردنش اعتراض کرد. مدافع رئال مادرید دقایقی بعد از پوگبا به دلیل عملکرد دفاعی اش انتقاد کرد. این اتفاق پس از شادی گل جنجالی هافبک یونایتد رخ داد زمانی که بازی ۳ بر یک شد. 

این اختلاف ها در جایگاه ها این بار میان خانواده های بازیکنان دیده شد. ورونیک، مادر ربیو یکی از عجیب ترین صحنه ها رقم زد. او با عصبانیت به سمت پدر ام‌‌باپه رفت و به او توصیه کرد که به پسرش بگوید کمتر مغرور باشد. همچین از  کیلیان به خاطر آن که پنالتی تعیین کننده را از دست داد به شدت انتقاد کرد. پدر و مادر ام‌باپه شروع به خندیدن کرد و همین موضوع مانع از به وجود آمدن بحث شد. تنها خانواده ام‌باپه با اعتراض ورونیک روبرو نشدند. مادر ربیو از پوگبا هم عصبانی بود چون معتقد بود هافبک منچستریونایتد توپ را از دست داد و گل مساوی سوییس به ثمر رسید. او به شدت به خانواده پوگبا در این رابطه اعتراض کرد. 

آنتوان گریزمان هم از این حواشی دور نماند. سباستین تاراگو، روزنامه نگار فرانسوی مدعی شد که رابطه مهاجم بارسلونا و ام‌باپه خیلی بد بود. البته از ابتدا این چنین نبود و با گذشت زمان این رابطه بد و بدتر شد. یکی از دلایل بازگشت کریم بنزما به تیم ملی درخواست کیلیان بود تا مهاجم رئال مادرید بتواند بین او و گریزمان ارتباطی ایجاد کند. با این حال حضور بنزما موجب شد ام‌باپه در پست اصلی اش بازی نکند و مهاجم جوان پاری‌سن ژرمن به مشکل بخورد. همچنین خوشحالی ام‌باپه به خاطر بازگشت بنزما برای گریزمان خوشایند نبود‌. موضوع دیگر مربوط به گریزمان عدم بازگشتش به فرانسه بود. او، واران و لانگله پس از دیدار برابر سوییس با تیم ملی به کشورشان برنگشتند که موجب خشم برخی از اعضای تیم شد.

دیدگاه تان را بنویسید