برانکو: در فوتبال چیزی به اسم حریف آسان وجود ندارد/ صعود به جام جهانی همیشه کار سختی است

سرمربی تیم ملی فوتبال عمان معتقد است که بازی‌های دور پایانی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در منطقه آسیا بسیار هیجان‌انگیز خواهد شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، برانکو ایوانکوویچ در پی قرعه‌کشی دور پایانی مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر در منطقه آسیا در تماس تصویری زنده در پاسخ به این پرسش مجری AFC که «شما در سال 2006 ایران را به جام جهانی رساندید، اما فوتبال آسیا از آن موقع تا حالا پشرفت زیادی کرده است. فکر می‌کنید که کسب سهمیه در این دوره نسبت به سال 2006 دشوارتر است؟»، گفت: سخت است که این دوره از مسابقات را با مسابقات انتخابی 15 سال پیش مقایسه کنیم. صعود به جام جهانی همیشه کار خیلی سختی است. تفاوت‌هایی بین آن دوره و این دوره وجود دارد، خیلی از تیم‌های آسیایی پیشرفت زیادی کرده‌اند. تیم‌های آسیایی حرفه‌ای‌تر‌ شده‌اند و همانطور که شما می‌دانید امروزه در فوتبال چیزی به اسم حریف آسان وجود ندارد و برای همین دور پایانی مرحله انتخابی جام جهانی در هر دو گروه خیلی هیجان‌انگیز خواهد شد.

سرمربی تیم ملی فوتبال عمان که تیمش در گروه B با تیم‌های ژاپن، استرالیا، عربستان، چین و ویتنام همگروه شد، همچنین در مواجه با این پرسش که «فکر می‌کنید بتوانید با عمان تاریخ‌سازی کنید؟»، اظهار داشت: ما بازیکنان جوان خیلی سختکوشی داریم که می‌خواهند یاد بگیرند. افتخار می‌کنیم که یکی از تیم‌های حاضر در این مرحله هستیم و حضور در دور پایانی مرحله انتخابی برای ما تجربه خیلی مهمی است. ما رؤیای صعود به جام جهانی را در سر داریم.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا از قرعه‌ای که نصیب‌تان شد، راضی هستید؟»، خاطرنشان کرد: همانطور که در ابتدای صحبتم گفتم، هر دو گروه خیلی سخت است و فرقی نمی‌کرد که در چه گروهی قرار می‌گرفتیم. ژاپن، ایران، استرالیا و کره جنوبی تیم‌های برتر قاره آسیا هستند، تیم‌هایی که تقریباً در یک سطح هستند و تفاوت زیادی نمی‌کرد که با کدامیک از این تیم‌ها همگروه می‌شدیم. مهمترین چیز این است که 10 بازی خیلی قدرتمندانه از خود در این مرحله مقابل تیم‌های قدرتمند به نمایش بگذاریم و بازیکنان نشان دهند که می‌توانند مقابل هر تیمی بازی کنند. مهمترین چیز این است و من از بازیکنانم خیلی راضی هستم و برای رسیدن به جام جهانی تمام تلاش‌مان را به کار خواهیم بست. ما تیمی رقابت‌طلب خواهیم بود و در این مرحله از رقابت‌ها هر اتفاقی ممکن است، رخ دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید