گزارش جی پلاس از یورو ۲۰۲۰؛ سوئد ۱ - اوکراین ۲

تعویض طلایی شوچنکو ؛ آب سرد روی سر سوئدی ها و صعود دراماتیک اوکراین+ عکس و ویدیوی گل‌ها

تیم ملی سوئد امشب (سه شنبه) در یک هشتم نهایی جام ملت های اروپا به مصاف اوکراین رفت و این دیدار با نتیجه 2 بر یک به سود اوکراین به پایان رسید و سوئدی ها از این رقابت ها حذف شدند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، تیم های ملی سوئد و اوکراین امشب (سه شنبه) از ساعت 23:30 در چارچوب رقابت های یک هشتم نهایی جام ملت ها اروپا به مصاف هم رفتند و این دیدار با نتیجه 2 بر یک به سود اوکراین به پایان رسید و سوئدی ها از این رقابت ها حذف شدند.

ترکیب تیم ملی سوئد: روبین اولسن، میکاییل لوستیگ، ویکتور لیندلف، مارکوس دانیلسن، لودویگ آگوستینسن، کریستوفر اولسن، آلبین اکدال، سباستین لارسن، امیل فورسبرگ، دژان کولوسفسکی و الکساندرایساک

ترکیب تیم ملی اوکراین: گئورگی بوشچان، میکلا ماتوینکو، سرگئی کریوتسوف، ایلیا زابارنی، اولکساندر کاراوائف، اولکساندر زینچنکو، تاراس استپاننکو، سرگئی سیدورچوک، آندری یارمولنکوف رومن یارمچوک و میکلا شاراپنکوگ.

گزارش بازی

در نیمه نخست این بازی اوکراین نه تنها پیروز شد بلکه از نظر عملکرد و آماری هم نسبت به حریف خود برتر بود و از لحاظ تملک توپ و موقعیت‌های گلزنی وضعیت بهتری داشت. با این حال این تیم نتوانست از برتری‌اش محافظت کند و در دو دقیقه مانده به پایان بازی با شوت امیل فورسبرگ در میانه راه پس از برخورد با زابارنی تغییر مسیر داد، دروازه‌اش باز شد و به این ترتیب کار به تساوی کشیده شد. در نیمه دوم که بر جذابیت بازی افزوده شد و دو تیم بارها توپ را به محوطه جریمه یکدیگر بردند و در این بین سه بار هم تیر دروازه‌‌ها لرزید که دو بار آن توسط امیل فورسبرگ مهاجم تیم ملی سوئد صورت گرفت. در این نیمه اما توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد. برخلاف نیمه نخست، در نیمه دوم سوئدی‌ها برتری نسبتی داشتند اما در نهایت آنها کار از پیش نبردند تا مصاف دو تیم 30 دقیقه دیگر ادامه پیدا کند. در وقت‌های اضافه با اخراج شدن مارکوس دانیلسون در دقیقه 98، ورق به سود اوکراین برگشت و این تیم در نهایت از برتری عددی‌اش استفاده کرد و در دقیقه 121 با ضربه سر دوبیک از روی ارسال الکساندر زینچنکو گل برتری خود را به ثمر رساند و بازی را برد تا در مرحله یک چهارم نهایی حریف انگلیس شود، دیداری که روز شنبه 12 تیر در شهر رم برگزار خواهد شد.

پس از پایان دیدار تیم‌های ملی فوتبال سوئد و اوکراین، الکساندر زینچنکو از اوکراین به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. این بازیکن یک گل زد و یک پاس گل داد تا نقش پررنگی در صعود تیمش به مرحله یک چهارم نهایی یورو 2020 داشته باشد. 

تیم اوکراین با برتری 2 بر یک مقابل سوئد حریف انگلیس در مرحله یک چهارم نهایی شد.

21

آمار مربوط این دیدار به شرح زیر است: 

موقعیت
سوئد: 13
اوکراین: 15

شوت داخل چارچوب
سوئد: 3
اوکراین: 4

شوت خارج چارچوب
سوئد: 7
اوکراین: 8

شوت
بلوکه شده
سوئد: 3
اوکراین: 3

تیر دروازه
سوئد: 2
اوکراین: یک

کرنر
سوئد: 6
​​​​​​​اوکراین: 2

آفساید
سوئد: 2
​​​​​​​اوکراین: 3

مالکیت توپ
سوئد: 45 درصد
​​​​​​​اوکراین: 55 درصد

پاس
سوئد: 671
​​​​​​​اوکراین: 766

پاس سالم
سوئد: 557
​​​​​​​اوکراین: 676

خطا
سوئد: 11
​​​​​​​اوکراین: 7

کارت زرد
سوئد: 2
​​​​​​​اوکراین: 2

کارت قرمز
سوئد: یک
​​​​​​​اوکراین: صفر

تصاویر دیدار سوئد و اوکراین در ادامه مشاهده می کنید؛

ِیورو 2020/ سوئد - اوکراین

ِیورو 2020/ سوئد - اوکراین

ِیورو 2020/ سوئد - اوکراین

ِیورو 2020/ سوئد - اوکراین

یورو 2020/ سوئد- اوکراین

یورو 2020/ سوئد- اوکراین

یورو 2020/ سوئد- اوکراین

یورو 2020/ سوئد- اوکراین

یورو 2020/ سوئد - اوکراین

یورو 2020/ سوئد - اوکراین

دیدگاه تان را بنویسید